2013 рік

Державна іпотечна установа у важких економічних умовах, які склалися у зв’язку з наростанням другої хвилі світової економічної кризи продовжувала виконувати свої статутні завдання та зобов’язання перед інвесторами.

Відсотковий дохід власникам облігацій ДІУ та погашення здійснювалося завжди у читки терміни, що передбачені проспектами емісій.

Динаміка іпотечного кредитування на ринку зменшувалася та ДІУ у співпраці з банками задовольнила до кінця року 603 іпотечних кредити, наданих громадянам на придбання житла. На ці цілі Установа спрямувала 145,2 млн. грн.

З 19 березня 2013 року ставку рефінансування зменшено до 15,3% річних.
Таким чином, за 10 років, Державна іпотечна установа у своєму розвитку пройшла шлях від пілотного проекту до одного із крупніших емітентів цінних паперів на фондовому ринку та зайняла лідируючу позицію у сегменті іпотечного кредитування.

Ставка рефінансування ДІУ на сьогодні є індикатором ринку, який є стримуючим фактором до необґрунтованого та безконтрольного підвищення вартості кредитів для громадян України.

За час свого існування Державна іпотечна установа випустила облігацій на суму 10 млрд. грн., з яких в обігу знаходиться понад 7 млрд. грн. На початок 2014 року, Установою вже погашені випуски, здійснені під державні гарантії 2006, 2007 та частково 2008 років на суму понад 2,6 млрд. грн.

ДІУ і в подальшому працюватиме на розвиток іпотечного та фондового ринків України та зробить все можливе для того, щоб якомога більше громадян змогли придбати житло за доступними умовами.
Фахівцями Державної іпотечної установи не тільки реалізуються діючи механізми, спрямовані на забезпечення житлом громадян, а й розробляються нові програми, які дозволять створити сприятливі умови для вирішення житлового питання.

01133, Україна, Київ, б-р Лесі Українки, 34 офіс 201