Blog

Близько половини українців вважають комерційні банки найбільш активними установами на фінансовому ринку України

11:42 03 Грудня in Діяльність установи
42,8% опитаних Київським міжнародним інститутом соціології жителів міст вважають, що комерційні банки зараз є найбільш активними фінансовими установами на фінансовому ринку України.

Про це свідчать результати опитування.

При цьому найбільш активним на фінансовому ринку Національний банк України вважають 23,7% опитаних, кредитні організації – 14,1%, державні банки – 12,7%, Міністерство фінансів – 4,3%, ще 2,2% респондентів вважають найбільш активними інвестиційні компанії та фонди.

Однак, згідно з опитуванням, найбільша кількість опитаних – 36,2% – вважають НБУ причетним до значних подій на фінансовому ринку України.

При цьому 22% висловили думку про причетність до головних подій на фінансовому ринку комерційних банків, 19,9% – державних банків, 15,5% – Мінфіну, 8,5% – кредитних організацій, а 5,9% опитаних пов’язують найбільш значні події з інвестиційними компаніями і фондами.

Крім того, найбільш значною подією для фінансового ринку України 3,6% опитаних респондентів вважають введення гарантованого повернення за рахунок держави всіх депозитів у розмірі до 200 тис. гривень у разі банкрутства банку, ще 3,3% вважають таким введення програми “Квартира в оренду з правом викупу під 3% річних”, 2,9% – зростання ставок за гривневими депозитами, а по 2,3% опитаних городян – випуск казначейських зобов’язань в іноземній валюті та відкриття нових банків.

Опитування проводилося методом телефонного інтерв’ю, всього було опитано 1000 респондентів старше 18 років, які живуть у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Донецьку, Львові та Одесі.

Представник КМІС уточнив Українським Новинам, що опитування проводилося з 7 по 15 листопада.

Похибка вибірки становить 3,2% без урахування дизайн-ефекту.

Як повідомлялося, згідно з опитуванням, проведеним КМІС в серпні, 32% опитаних жителів міст довіряють НБУ.

Джерело: vkurse.ua