Іпотека

Державна Іпотечна Установа

Іпотека – варіант застави нерухомості, при якому об’єкт нерухомості залишається у володінні і користуванні іпотекодавця, а кредитор, у разі невиконання боржником свого зобов’язання, набуває право отримати повернення коштів за рахунок реалізації даного майна.

Основною метою діяльності ДІУ є рефінансування іпотечних кредиторів (банків і небанківських фінансових установ, які провадять діяльність з надання забезпечених іпотекою кредитів), у тому числі за рахунок коштів, що надійшли від розміщення цінних паперів.

Ставка рефінансування ДІУ 15.3%

Ставка рефінансування іпотечного кредиту – індикативна ставка для здійснення операцій з рефінансування Державною іпотечною установою первинних кредиторів-банків шляхом відступлення прав вимоги за іпотечними кредитами, наданими відповідно до вимог Стандартів ДІУ (рефінансування іпотечних кредитів).

Ставка рефінансування іпотечних кредитів визначається Правлінням ДІУ, підлягає погодженню Наглядовою Радою ДІУ та враховує вартість залучення ДІУ фінансових ресурсів для здійснення операцій з рефінансування іпотечних кредитів.

Стандарти іпотечного кредитування

Стандарт дотримується балансу інтересів і регулює відносини між позичальником і кредитором. Детальніше дізнатися, чим корисний стандарт для позичальника і для кредитора, можна на сайті.