Blog

Валентин Рибачук: Будівельна галузь має величезний вплив на розвиток економіки країни

14:14 29 Січня in Діяльність установи

29 січня 2013 р. Голова правління Державної іпотечної установи Валентин Рибачук взяв участь у Круглому столі на тему «Перспективи будівельного ринку у 2013 році», який пройшов у прес центрі ІА «Лігабізнесінформ».

«Сьогодні Президент України Віктор Федорович Янукович приділяє багато уваги розвитку будівництва в країні та забезпеченню житлом громадян. Для вирішення цих питань Урядом навіть створена Координаційна рада, яку очолив Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул», – сказав під час виступу Валентин Рибачук.

За словами Голови правління ДІУ, причина такої уваги полягає у тому, що будівельна галузь має величезний вплив на розвиток економіки держави в цілому.

«Динамічний розвиток будівництва, це не тільки робочі місця і заробітні плати, це ще забезпечення житлом громадян та надходження до бюджетів всіх рівнів. За даними Мінрегіону, у 2012 році в Україні було введено в експлуатацію близько 10 млн. кв. метрів житла. Із них понад 400 тисяч кв. м. профінансовано Державною іпотечною установою. На ці цілі Установа спрямувала близько 700 млн. грн.», – доповів присутнім Валентин Рибачук.

Також, за словами начальника управління зв’язків з громадськістю ДІУ Ганни Волобуєвої, вагомий вплив на розвиток будівництва здійснює іпотечне кредитування. За її словами, Установа спрямувала на рефінансування іпотечних кредитів у минулому році 293,4 млн. грн.. Що дало змогу 1231 родині придбати у власність окреме житло.

«Показники 2011 року (290 кредитів) щодо надання іпотечних кредитів за підтримки ДІУ перевищено вчетверо. Це говорить про те, що державні інструменти, які призначені для вирішення житлових питань користуються довірою та мають попит з боку населення», – зазначила Ганна Волобуєва.