Blog

Валентин Рибачук: Прибуток ДІУ від операційної діяльності зріс на 32%

19:19 25 Жовтня in Діяльність установи
ДІУ оприлюднила звіт за ІІІ квартал 2012 року у системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦБФР).

Згідно з даними цього звіту чистий прибуток Державної іпотечної установи (ДІУ) за 9 місяців поточного року - склав 2,585 млн. грн. (за аналогічний період 2011 р. - 19 млн. 18 тис. грн.).

Відповідаючи на питання журналістів з приводу причин зниження чистого прибутку Установи, Голова правління ДІУ Валентин Рибачук пояснив, що це технічне зниження показника, пов’язане насамперед з тим, що Установа погасила у грудні минулого року облігації на суму 1 млрд. грн.

«Державна іпотечна установа завжди виконує свої зобов’язання перед інвесторами. За період свого існування виплати по купонам та погашення розміщених ДІУ цінних паперів виконувалось у повній мірі та у зазначені терміни. У кінці минулого року, ДІУ здійснила погашення облігацій, розміщених під державну гарантію на суму 1 млрд. грн., тому показник чистого прибутку зменшився, але це суто технічне питання», - зазначив Валентин Рибачук.

Він додав, що незважаючи на формальне зменшення чистого прибутку, прибуток від операційної діяльності (рефінансування іпотечних кредиторів) зріс на 32%, склавши 151 млн. 153 тис. грн. (за аналогічний період минулого року - 114 млн. 464 тис. грн).

«Зростання прибутку від операційної діяльності демонструє довіру з боку інвесторів та населення до державної установи та до Держави в цілому, окрім цього,- підкреслив Голова правління, щодо зменшення статутного капіталу ДІУ, то на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.2011 р. №855 було передано безоплатно у власність громадянам 4 тис. 644 квартири на суму 1 248, 3 млн. гривень, придбаних ДІУ у 2009 році за власні кошти. Зазначені квартири були передані за рахунок зменшення Статутного фонду ДІУ, це дозволило державі уникнути додаткових витрат Державного бюджету України. Сьогодні триває процес передачі громадянам у власність ще 812 квартир на суму понад 242, 2 млн. гривень».

Також, за словами Валентина Рибачука, якщо за весь минулий рік, ДІУ рефінансувала всього 290 іпотечних кредитів, то за неповних десять місяців поточного року вже 911 громадян України стали власниками житла. На ці цілі Установа спрямувала майже 220 млн. грн.

«На сьогодні, основна мета роботи Установи, це виконання соціальних ініціатив Президента України та Уряду спрямованих на забезпечення житлом громадян України, ДІУ, як державна установа робить все, щоб якомога більше людей відчули державну підтримку», - підсумував Валентин Рибачук.

Джерело:
Урядовий портал
Udinform.com
УНН
Depo.ua
УНН