Blog

Державна іпотечна установа розробила нову програму доступного житла

14:03 26 Вересня in Діяльність установи
Державна іпотечна установа готова до запуску нової програми доступного житла - «Оренда з правом викупу». Про це журналістам 26 вересня на брифінгу в Кабінеті Міністрів України повідомив Голова Правління ДІУ Валентин Рибачук.

За його словами, програма вже розроблена, погоджена усіма профільними міністерствами і наразі знаходиться на узгодженні в Мінфіні.

Валентин Рибачук зазначив, що взяти участь у програмі зможуть люди, які перебувають на квартирному обліку і потребують поліпшення житлових умов.

Він також повідомив, що з реалізації даної програми ДІУ має намір викуповувати готове житло в новобудовах.

Планується, що щомісячна орендна плата складатиме з розрахунку 3% річних від вартості квартири з правом викупу до 15 років.

При цьому передбачено деякі обмеження:
- за вартістю житла, яка, наприклад, для Києва складе 7,5 тис. грн. / кв. м, для обласних центрів - 5,5 тис. грн. / кв. м, у містах обласного значення - 4,3 тис. грн. / кв. м;
- за площею квартир - для сім'ї з двох осіб - 40 кв. м, з трьох людей - 58 кв. м, з чотирьох і більше осіб - 76 кв. м.
«Ми аналізували ситуацію, і за нашими попередніми прогнозами за оренду житла з наступним викупом в Києві будуть платити близько 2 тис. 600 грн., а в маленьких містах біля 1 тис.», - пояснив Голова Правління ДІУ, зазначивши, що ця програма може бути затверджена Кабінетом Міністрів вже найближчим часом.
Валентин Рибачук підсумував, що і діюча програма ДІУ, і механізм, який чекає свого затвердження, спрямовані на реалізацію соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, щодо забезпечення доступним житлом громадян України.

Джерело: Урядовий портал