Blog

Державна іпотечна установа інформує

10:12 26 Листопада in Діяльність установи
Державна іпотечна установа (далі - ДІУ) повідомляє, що на засіданні Наглядової ради ДІУ, яке відбулося 13, 21 листопада 2012 року, було прийнято рішення про зміну розміру відсоткової ставки рефінансування іпотечних кредитів та встановлення її на рівні 18,0% річних.

Зазначені зміни ставки рефінансування іпотечних кредитів, перш за все, пов’язані із зміною вартості фінансових ресурсів, що були залучені ДІУ на внутрішньому фінансовому ринку для здійснення операцій з рефінансування іпотечних кредитів та кредитування банків-партнерів ДІУ.
Так, на початку грудня 2012 року ДІУ буде погашений черговий 2-й випуск облігацій Установи із додатковим забезпеченням у вигляді державної гарантії на суму 800 млн. гривень. Ці кошти були залучені на внутрішньому фінансовому ринку за вартістю 9,4% річних, що надало ДІУ можливість встановити ставку рефінансування у розмірі 11% річних та утримувати її на зазначеному рівні.

Враховуючи вимоги міжнародних фінансових організацій до України, згідно рекомендацій Національного банку України, Міністерства фінансів України та з метою уникнення ризиків не залучення ДІУ коштів у грудні 2012 року, Наглядова рада ДІУ прийняла рішення про підвищення ставки рефінансування іпотечних кредитів. Тим самим, було приведено у відповідність вартість залучень ДІУ – вартості залучень, які здійснюються Державою в особі Міністерства фінансів України.

Починаючи з 23 листопада 2012 року рішення про рефінансування іпотечних кредитів та кредитування банків-партнерів буде прийматися за ставками у розмірі 18,0% річних, незважаючи на дату укладення банком договору про іпотечний кредит або отримання ДІУ заявок від банків на отримання фінансових кредитів.

Виконуючи Соціальні ініціативи Президента України по здешевленню вартості іпотечних кредитів для придбання житла громадянами, за підтримки банків – партнерів ДІУ було розглянуто усі Пропозиції щодо рефінансування іпотечних кредитів за ставкою 11% річних, які надійшли до 23.11.2012 р.

Відповідно до умов Генеральних договорів, укладених ДІУ з банками, ставка рефінансування та відповідно і відсоткова ставка для фізичних осіб за іпотечними кредитами, рішення по яким прийнято ДІУ до вищезазначеного часу - є незмінними.

В найближчий час ДІУ має наміри зменшити ставку рефінансування іпотечних кредитів про що обов’язково повідомить банки-партнери.