Blog

На Волині розроблять програму забезпечення лікарів у сільській місцевості житлом

18:39 21 Листопада in Діяльність установи
Для закріплення лікарів у сільській місцевості Волинської області на 2013-й розроблять регіональну програму забезпечення медиків житлом. Про це голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук розповів на оперативній нараді. «Наступного року досить предметно вирішуватимемо це питання. В обласному бюджеті на ці цілі закладемо відповідний ресурс», — підкреслив він.

На сьогодні в Україні дефіцит лікарів сягнув 47,1 тисячі (з них понад 6 тисяч у сільській місцевості), а молодших медичних працівників – до 22,6 тисяч. Щороку Міністерство охорони здоров’я України за державним розподілом направляє до закладів охорони здоров’я в усі регіони понад 3,7 тисячі лікарів, зокрема, до Волинської області – 123. З них, через низький рівень соціально-побутових умов, на селі залишились працювати лише близько 40 молодих спеціалістів.
Журналісти порталу hot.news запитали начальника Управління зв’язків з громадськістю Державної іпотечної установи (ДІУ) Ганну Волобуєву про державну підтримку подібних програм.

«Таких програм повинно бути якомога більше, якщо подібні ініціативи надходять з боку регіонів, це дуже добрий знак. На сьогодні, лікарі, вчителі та інші працівники бюджетної сфери практично не мають можливості придбати власне житло із-за браку коштів», — зазначила Ганна Волобуєва, додавши, що «ДІУ також розробила програму для цих категорій населення «Оренда з правом викупу під 3% річних». Основна перевага цієї програми, це відсутність першого внеску, що дуже важливо для людей з низьким рівнем доходів, саме такими є працівники, які отримують заробітну плату з бюджетів всіх рівнів».

По матеріалам:
Урядовий портал
Hot-News.in.ua