Blog

На Рівненщині активно використовуються соціальні проекти щодо купівлі житла

19:23 26 Листопада in Діяльність установи
Нині на Рівненщині на квартирному обліку перебуває понад 28 тисяч мешканців області. Допомогти краянам вирішити житлову проблему – одне з пріоритетних завдань влади всіх рівнів.

Півроку тому стартувала програма здешевлення іпотечних кредитів. Завдяки цьому соціальному проекту банківські позики на купівлю житла стали для людей доступнішими. Цим соціальним проектом уже скористалися 23 краян. Взявши здешевлені іпотечні кредити, вони придбали 21 квартиру у Рівному та 2 в Костополі. Загалом зареєстрували більше півтисячі охочих покращити житлові умови, скориставшись бюджетною програмою компенсації відсотків. Нині покупцям пропонують придбати 541 квартиру в 15 будинках, у тому числі 12 багатоповерхівок у Рівному, 4 з яких вже введені в експлуатацію, а також в містах Кузнецовськ, Костопіль та Дубровиця. Загалом Рівненщина отримала з держбюджету понад 25 мільйонів гривень для компенсації відсотків за іпотечними позиками. Цієї суми достатньо, щоб здешевити житло для понад півтори тисячі краян.

Водночас на Рівненщині працює й інший соціальний проект - Державна програма придбання доступного житла на 2010-2017 роки (програма «30/70»). На Рівненщині такий механізм здешевлення житла практикують третій рік поспіль. Так, у 2010-2011 роках цим проектом вже скористалися 32 краян, адже область отримала 2,5 мільйона бюджетних гривень на будівництво понад двох тисяч квадратних метрів соціального житла. Решту коштів профінансували самі учасники програми. Завдяки цьому вдалося завершити першу чергу 72-квартирного будинку в Рівному.

За держпрограмою «Доступне житло» цю багатоповерхівку зводять і цьогоріч. Так, чотирьом краянам вже здешевили квартири на третину, на що спрямували понад 400 тисяч гривень бюджетних коштів. Також підібрали претендентів на купівлю ще більше десятка осель, яким також компенсують 30 відсотків вартості житла, витративши з держскарбниці 1 мільйон 200 тисяч гривень. Загалом на програму «Доступне житло» за механізмом «30/70» цьогоріч для області передбачили 5 мільйонів 300 тисяч гривень. Тому, маючи власні гроші покупці можуть підбирати квартири у багатоповерхівках обласного центру, а також у Кузнецовську.
Крім того, на вирішення квартирного питання молодих краян розрахована Державна програма забезпечення молоді житлом. За 10 років молодіжного кредитування 386 сімей Рівненщини взяли пільгові кредити. Зокрема, у липні цього року 12 позичальників отримали ключі від помешкань у новому триповерховому будинку у Рівному. Також за допомогою держпрограми планують завершити багатоповерхівки у Рівному та в Кузнецовську.

Зважаючи на дієвість пільгового кредитування молодих сімей, цю програму продовжили ще на 5 років. Для цього Уряд передбачив понад 5 мільярдів гривень до 2017 року. З цих коштів майже 600 мільйонів планують спрямувати на держпозики вже в наступному році. Ця сума буде такою ж, як загалом за десять попередніх років реалізації програми та вдесятеро більшою, ніж цьогоріч.

Для поліпшення житлово-побутових умов сільського населення діє обласна програма «Власний дім». Її фінансують із державного, обласного та районних бюджетів. За 15 років реалізації на Рівненщині програми «Власний дім» уже більше 5 тисяч сімей скористалися можливістю поліпшити свої житлові умови. Тільки цьогоріч пільгових кредитів надали майже двом сотням краян, а на програму з усіх джерел фінансування передбачили 2 мільйони 600 тисяч гривень.

Джерело: kmu.gov.ua