Blog

Фахівці ДІУ взяли участь у II Українському конгресі “Іпотека 2012-2013 – нові можливості та перспективи”

17:48 12 Жовтня in Діяльність установи
Конференція, у якій прийняло участь біля 70 учасників, була розрахована на представників українських та закордонних банків, які здійснюють іпотечне кредитування, спеціалізованих іпотечних банків та організацій, іпотечних брокерів, девелоперських та будівельних компаній, колекторських агентств, ріелторів, а також асоціацій та фондів, які підтримують розвиток іпотечного кредитування та будівництва.

У конференції виступили: представники УНІА, Укргазбанку, Проекту USAID FINREP, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву та IFC (Міжнародної фінансової корпорації). Вони розповіли присутнім про ситуацію на ринку, досвіді європейського іпотечного кредитування, сучасних інструментах роботи з портфелями проблемних іпотечних кредитів в Україні, тощо.

У 2 секції конференції «Іпотечні цінні папери» доповідачі аналізували питання щодо кредитних рейтингів іпотечних цінних паперів, механізмів зниження вартості залучень та управління ліквідністю за допомогою спеціалізованих фінансових компаній. Жвавий інтерес викликали у учасників конференції доповіді представників Державної іпотечної установи (ДІУ).

З промовою щодо досвіду ДІУ по рефінансуванню іпотечних кредитів (результати, проблеми, питання) виступив Директор департаменту іпотечного кредитування ДІУ В’ячеслав Фролов. Він обґрунтував необхідність Стандартів ДІУ, навів вимоги до «стандартних» кредитів та проаналізував основні характеристики рефінансованих ДІУ кредитів, зокрема відсоткові ставки, суми щомісячних платежів, територіальний розподіл кредитів за регіонами України.

Також з промовою щодо іпотечних цінних паперів ДІУ (досвід, результати, проблеми, питання) виступив Начальник казначейства ДІУ Євген Зельцер. Доповідач проаналізував використання світового досвіду по випуску іпотечних цінних паперів при здійсненні ДІУ пілотного випуску простих іпотечних облігацій на суму 200 млн. грн. у 2008 році. Також він звернув увагу слухачів на головні проблеми та труднощі при формуванні ДІУ іпотечного покриття та при веденні і обслуговуванні іпотечного покриття протягом трьох років обігу іпотечних облігацій ДІУ. Крім того, представник ДІУ поділився майбутніми планами ДІУ щодо випуску іпотечних цінних паперів у 2012-2013 роках.