Blog

Близько 8 тис. сімей отримали житло за підтримки Державної іпотечної установи

15:51 23 Січня in Діяльність установи

За даними Держкомстату у 2012 році в Україні було введено в експлуатацію понад 10 млн. кв. метрів житла.

«Вдале виконання соціальних ініціатив Президента та Уряду сприяло завершенню будівництва багатьох довгобудів у нашій державі та громадяни нарешті отримали можливість заселитися в свої власні оселі. Не останню роль у цьому відіграла реалізація програми фінансування добудови житла Державної іпотечної установи», – повідомив Голова правління ДІУ Валентин Рибачук на брифінгу в Будинку Уряду 23 січня 2013 року.

Державною іпотечною установою за участю банків-партнерів профінансовано завершення будівництва 27 житлових будинків на загальну суму понад 700 млн. грн., це дозволило завершити будівництво і ввести в експлуатацію близько 400 тисяч кв. м. житла або понад 5,5 тис. квартир практично у всіх регіонах України.

Завдяки реалізації «будівельної» програми ДІУ, вдалося зберегти більше 4 тис. робочих місць у будівельній та суміжних галузях. Крім того, бюджет країни отримав мільйони гривень, які в свою чергу спрямовані на розвиток економіки та вирішення соціальних питань.

На сьогоднішній день вже введено в експлуатацію 15 будинків загальною площею понад 250 тис. кв. м. по всій країні. Інші об’єкти, завершення будівництва яких здійснюється за підтримки ДІУ, планується ввести в експлуатацію протягом 2013 року. Тільки у І кварталі заплановано завершити будівництво та ввести в експлуатацію 7 багатоповерхових житлових будинків.

На початку минулого року Прем’єр-міністр Микола Азаров визначив завдання для всіх державних установ – учасників іпотечного кредитування – подвоїти видачу іпотечних кредитів. ДІУ як державна компанія сприйняла це як програму мінімум для себе. Станом на 31 грудня 2012 року перевищено минулорічні показники більш ніж вчетверо. Якщо у 2011 році за підтримки ДІУ було надано лише 290 іпотечних кредитів, то за підсумками роботи 2012 р. вже 1231 родина змогла скористатися іпотечним кредитом за програмою ДІУ. На ці цілі Установою спрямовано 293,4 млн. грн.

Слід зазначити, що динаміка видачі кредитів ДІУ в попередній місяць досягла свого максимуму за три останні роки. Тільки в 4 кварталі 2012 року ДІУ задовольнило 442 заявки на рефінансування іпотечних кредитів, на суму близько 100 млн. грн.

Станом на 1 січня 2013 року на балансі ДІУ перебуває 5339 кредитів на суму 904,2 млн. грн. Загальна ж кількість рефінансованих кредитів ДІУ з дня свого створення складає близько 8000 обсягом понад 1,4 млрд. грн.

«Якщо подивитися структуру середньомісячних платежів за кредитами ДІУ, то більша половина позичальників (51%) – сплачує щомісячно від 1 до 3 тис. грн., 24% займають платежі – менше 1 тис. грн. Це дозволяє говорити про доступність іпотечного кредиту за програмою ДІУ не стільки забезпеченим громадянам, скільки родинам із середнім рівнем доходів», – зазначив Голова правління ДІУ Валентин Рибачук.

kmu.gov.ua

realty.obozrevatel.com

mediastar.net.ua