Blog

Державна іпотечна установа сприяє розвитку будівельної галузі України

16:39 03 Вересня in Діяльність установи

3 вересня 2013 р. в Українському Медіа Холдингу відбувся круглий стіл на тему: «Стан, перспективи ринку нерухомості та нові інструменти його активізації». Організатором заходу виступив журнал «Деньги».

В ході заходу, фахівці обговорили стан ринку нерухомості, висвітлили питання щодо впливу на будівельну активність державних програм.

«Виконання Соціальних ініціатив Президента та Уряду сприяло завершенню будівництва багатьох довгобудів у нашій державі та громадяни нарешті отримали можливість заселитися в свої власні оселі. Не останню роль у цьому відіграла реалізація Програми фінансування добудови житла Державної іпотечної установи», – повідомив під час круглого столу Голова правління ДІУ Валентин Рибачук.

Державною іпотечною установою за участю банків-партнерів профінансовано завершення будівництва 34 житлових будинків на загальну суму близько 900 млн. грн., це дозволить завершити будівництво і ввести в експлуатацію 600 тисяч кв. м. житла або понад 10 тис. квартир практично у всіх регіонах України.

«Завдяки реалізації «будівельної» програми ДІУ, вдалося зберегти більше 5 тис. робочих місць у будівельній та суміжних галузях. Крім того, бюджет країни отримав мільйони гривень, які в свою чергу спрямовані на розвиток економіки та вирішення соціальних питань», – сказав Валентин Рибачук.
На сьогоднішній день вже введено в експлуатацію 18 будинків загальною площею 310 тис. кв. м. по всій країні. Інші об’єкти, завершення будівництва яких здійснюється за підтримки ДІУ, планується ввести в експлуатацію протягом 2013-14 років.

Державна іпотечна установа сприяє розвитку іпотечного кредитування в Україні. Адже збільшення обсягу наданих іпотечних кредитів є запорукою розвитку будівельного сектору економіки.

Станом на 1 вересня 2013 року ДІУ рефінансувала 367 кредитів. На ці цілі Установа спрямувала 83,8 млн. грн. Тільки у серпні поточного року 55 родин скористалися іпотечним кредитом за підтримки Установи.

Керівник прес-служби ДІУ підкреслила, що фахівці ДІУ здійснюють розрахунки щодо зниження ставки рефінансування, що надасть змогу скористатися кредитами для придбання житла більш широкому кругу громадян.

«На сьогодні ставка рефінансування ДІУ складає 15,3% річних. Щоденна робота Установи спрямована на те, щоб якомога більше людей стали власниками окремого житла. Так, співробітники ДІУ шукають шляхи для зниження відсоткової ставки за кредитом для фізичних осіб, що дозволить суттєво покращити ситуацію на іпотечному ринку», – зазначив Валентин Рибачук.

Управління зв’язків з громадськістю ДІУ

Джерела:
Урядовий портал
1tv.com.ua
justpeoplenews.com
cbonds.info
glavpost.com.ua
volobueva.org
newshub.com.ua
byshev.ru
iarex.ru
n-auditor.com.ua
kanzas.ua