Blog

Державна іпотечна установа відстоює інтереси держави, громадян та інвесторів

12:52 06 Березня in Діяльність установи

Державна іпотечна установа використовує всі законні механізми для відстоювання інтересів компанії та Держави. Установа, діяльність якої соціально-орієнтована та спрямована на забезпечення громадян України житлом відстоює активи, набуті за договорами застави з АТ «Дельта Банк» у 2015 році. Повернення активів ДІУ забезпечить реалізацію соціальних програм та тисячі громадян зможуть придбати власне житло при державній підтримці.

1 березня 2018 р. Окружний адміністративний суд м. Києва за позовом ДІУ визнав протиправними дії уповноваженої особи ФГВФО на здійснення ліквідації АТ «Дельта Банк» по направленню Державній іпотечній установі рішення у формі повідомлення. Цим рішенням протизаконно визнано нікчемними договори застави та відступлення права вимоги, укладені між ДІУ та АТ «Дельта Банк». Зазначений документ ліг в основу позиції ліквідатора «Дельта Банку» по оскарженню договорів.

Крім того, ДІУ оскаржує у Верховному суді рішення Київського апеляційного господарського суду щодо дійсності договорів застави та договорів відступлення права вимоги укладених між ДІУ та АТ «Дельта Банк».

У провадженні Верховного Суду перебувають справи № 910/6052/16 і № 910/7083/16 за заявами ДІУ про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами. Готується до розгляду касаційна скарга ДІУ на постанову Київського апеляційного господарського суду у справі № 910/7084/16.

Слід зазначити, що частка коштів ДІУ, які залишилися в «Дельта Банку» була залучена на ринку цінних паперів. Установа регулярно сплачує відсотковий дохід інвесторам за розміщеними облігаціями чітко в терміни, які визначені проспектами емісій. Не зважаючи на складнощі, які виникли у результаті введення до банку тимчасової адміністрації, ДІУ продовжує сумлінно виконувати свої зобов’язання перед інвесторами та за роки свого існування не допустила жодного дефолту.