Blog

ДІУ може витратити на стимулювання іпотеки понад 1 млрд грн

11:09 03 Жовтня in Діяльність установи

Державна іпотечна установа готова спрямувати на стимулювання іпотеки понад 1 млрд грн. Про це сказав Голова правління ДІУ Валентин Рибачук, повідомляє УНН.

Протягом вересня поточного року Установа рефінансувала 68 кредитів, наданих громадянам для придбання житла, на що було спрямовано 14,4 млн грн.

“З початку поточного року, вже 435 родин скористалися підтримкою ДІУ для придбання житла. На ці цілі Установа спрямувала 98,3 млн грн”, — сказав В. Рибачук.

В.Рибачук також додав, що ДІУ має змогу рефінансувати набагато більше кредитів.

“На сьогоднішній день, ринок іпотечного кредитування ще не досяг свого докризового стану. Установа готова спрямувати на стимулювання іпотеки понад 1 млрд. грн. На сьогодні ДІУ задовольняє всі заявки, які надходять від банків — партнерів, тому чим більше буде пропозицій, тим більша кількість родин зможе скористатися нашою підтримкою”, — зазначив В. Рибачук.

В той же час, ДІУ спільно із Національним банком розробила проект Програми, який дозволить громадянам отримати житло в оренду із подальшим правом викупу під 3% річних.

“Ця Програма орієнтована, насамперед, на працівників бюджетної сфери, тобто вчителів, лікарів та інших соціальних груп, рівень доходів яких не дозволяє їм придбати окреме житло у тому числі, використовуючи класичний кредитний механізм”, — підкреслив начальник управління зв’язків з громадськістю ДІУ Ганна Волобуєва.

Очікується, що у разі позитивного рішення Уряду з цього приводу можливо суттєво скоротити кількість черговиків.

Нагадаємо, наразі забудовники розглядають можливість участі у програмі забезпечення українців житлом “Оренда з правом викупу”.

“Що стосується нової державної програми — оренда з правом викупу, ми з радістю розглянемо можливість нашої участі у ній, після детального вивчення всіх нормативних документів”, — сказав Віце-президент ПАТ ХК “Київміськбуд” Олександр Мороз.

Джерела:
УНН
dom.ria.ua
glavpost.com.ua
volobueva.org
hot-news.in.ua
allday.in.ua