Blog

ДІУ пропонує прогресивні зміни до законодавства щодо житлової політики та економічної діяльності

13:55 25 Лютого in Діяльність установи

Державна іпотечна установа, як фінансова компанія, яка вже 16 років проводить діяльність на ринку фінансових послуг, постійно пропонує зміни до законодавства. Компанія займається розробкою та втіленням у життя нових фінансово-кредитних інструментів забезпечення житлом, рефінансування іпотечних кредитів, фінансового лізингу житла. Законодавчі пропозиції ДІУ мають на меті суттєве поліпшення відносин між ринком, державними інститутами та громадянами України.

Зокрема, ініціативи Державної іпотечної установи щодо оптимізації та вдосконалення механізму передачі у фінансовий лізинг об’єктів житлової нерухомості, як альтернативи довгострокового фінансування придбання житла, враховані при підготовці проекту Закону України «Про фінансовий лізинг».

Крім того, ДІУ опрацьовано та внесено пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів виведення банків з ринку та задоволення вимог кредиторів цих банків». Пропозиції Установи спрямовані на поліпшення механізмів задоволення вимог якомога більшої кількості кредиторів банків, що виводяться з ринку, спрощення можливості погашення заборгованості перед такими банками особами, які одночасно являються кредиторами цих банків.

Також, Державною іпотечною установою внесені пропозиції до проекту Закону України «Про фінансові послуги та фінансові компанії». Дані ініціативи спрямовані на приведення вимог щодо діяльності фінансових установ, регулювання та нагляду за ними до міжнародних стандартів. Подальший прогрес та оптимізація ринку фінансових послуг призведе до майбутнього розвитку економіки України.

Установа, яка має багаторічний досвід роботи на фінансовому та будівельному ринках, бере участь у реалізації державної політики у сфері забезпечення житлом громадян України, планує й надалі використовувати свої можливості для поліпшення законодавчих та нормативних актів з метою встановлення цивілізаційних та довірчих відносин між всіма учасниками будівельного, фінансового ринків, державних інститутів та головне – громадянами, які є першими споживачами послуг.