Blog

ДІУ взяла участь у 5-му засіданні українсько-китайської Підкомісії з питань торговельно-економічного співробітництва

09:58 20 Листопада in Кадрові питання

З 14 по 18 листопада 2017 р. на доручення Першого Віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України С.І. Кубіва у складі офіційної делегації України на чолі із заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговим Представником України Наталією Микольською керівництво ДІУ відвідало з робочим візитом м. Пекін (КНР).

У ході візиту прийнято участь у проведенні 3-го засідання Робочої групи з питань інвестиційного співробітництва Підкомісії (далі – Робоча група) та 5-го засідання українсько-китайської Підкомісії з торговельно-економічного співробітництва Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР (далі – Підкомісія).

15 листопада відповідно до отриманого Технічного завдання для участі делегації України, керівництво ДІУ у складі Голови правління А.О. Камуза, заступника Голови правління Д.О. Могильницького та радника Голови правління з питань залучення інвестицій В.В. Кучевського взяло участь у засіданні Робочої групи. На засіданні було повідомлено, що для забезпечення громадян України житлом, ДІУ був розроблений інвестиційний проект “Забезпечення житлом на умовах іпотечного кредитування або фінансового лізингу”. Даний Проект отримав позитивну державну експертизу та оцінку економічної ефективності. Проведені відповідно до законодавства України Мінрегіоном та Мінекономрозвитку резюме цього Проекту передані китайській стороні.

Повідомлялося, що за результатами проведеного ДІУ відкритого конкурсу із залучення зовнішніх запозичень для фінансування цього інвестиційного проекту (відбувався з 12 жовтня по 13 листопада 2017 року) конкурсною комісією визначено переможцем Китайську національну корпорацію генеральних підрядів (ССЕС), яка виконала всі конкурсні умови та вимоги.

16 листопада відбулася зустріч представників української делегації від ДІУ з керівництвом переможця конкурсу китайської компанії ССЕС, яка зобов’язалась забезпечити фінансування на умовах конкурсу. На зустрічі було офіційно вручено повідомлення про результати конкурсу із залучення ДІУ зовнішніх запозичень та обговорені найближчі (до кінця 2017 року) заходи, які необхідно здійснити сторонам для практичної реалізації Проекту та підписано Угоду про його реалізацію.

Представники ДІУ надали свої пропозиції до підсумкового протоколу засідання Робочої групи та підписали його.

Крім того, проведено переговори з керівництвом китайського банку ІСВС, на яких була доведена інформація про результати проведеного конкурсу із залучення ДІУ зовнішніх запозичень та отримані підтвердження щодо надання банком фінансування Проекту. Зокрема, учасники від української сторони обговорили порядок фінансування Проекту та перелік необхідних документів, які необхідно надати для підписання основного кредитного договору (check list).

Під час візиту керівники ДІУ провели зустрічі із фахівцями китайської страхової компанії SINOSHURE, китайськими банками CZ Bank та Bank of Jiangsu, на яких було проінформовано про завдання та мету Проекту, його основні фінансові показники та прогнозні результати, які планується досягти.