Blog

ДІУ взяла участь у круглому столі щодо розвитку ринку орендного житла в Україні

15:53 03 Лютого in Діяльність установи

Представники ДІУ взяли участьугромадськомуобговоренніпроекту Концепції закону України про орендне житло, яке відбулося 3 лютого у приміщенні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.До складу учасників зустрічі увійшли керівництво Мінрегіону, представники інших центральних органів виконавчої влади, народні депутати України та громадські організації.

У рамках круглого столу обговорювалися перспективи створення інструментарію для започаткування ринку орендного житла в Україні, як одного із шляхів вирішення житлової проблеми населення, підняття ринку будівництва на новий рівень та залучення інвестицій в будівельну галузь.

За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Льва Парцхаладзе, діючи на сьогодні державні програми не забезпечують повною мірою потреби населення. Отже, є нагальна необхідність пошуку нових форматів державно-приватного співробітництва в цьому напрямку.

«Такі об’єкти будівництва можуть стати привабливими для інвесторів, враховуючи високу надійність інвестицій у державну власність. Відповідний законопроект запровадить прозорі цивілізовані правила у сегменті орендного житла, розширить можливості для бізнесу та залучить у будівництво додаткові кошти», – зазначив заступник Міністра.

Державна іпотечна установа, підтримуючи нові формати державно-приватного партнерства у сферізабезпечення житлом населення, розробила та подала на розгляд Мінрегіону та Мінекономрозвитку інвестиційний  проект Програми забезпечення громадян України житлом на умовах оренди. Для реалізації подібних соціально значимих проектів та захисту потенційних інвесторів, необхідно розробити та врегулювати законодавче поле з регулювання та функціонування ринку будівництва та лізингу (оренди) житла в Україні.

Прозорі та зрозумілі принципи функціонування цивілізованого ринку орендного житла дозволять впровадити перспективні програми забезпечення громадян житлом, використовуючи нові механізми, які реалізуються за участю інвесторів. Це по-перше – альтернативний підхід у вирішенні житлових проблем людей. По-друге – фактор, який дозволить знизити навантаження на бюджет країни, а європейський досвід показує, що плідна співпраця держави та інвесторів призводить до позитивного результату.