ДІУ взяла участь у засіданні Комітету ВР України з питань національної безпеки і оборони щодо впровадження нової житлової програми
17 травня відбулося засідання Комітету Верховної ради України з питань національної безпеки і оборони, на якому розглянуто питання щодо запровадження новітніх механізмів забезпечення житлом військовослужбовців Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ України.
Під час засідання Голова правління ДІУ Андрій Камуз презентував новий механізм забезпечення житлом військовослужбовців та правоохоронців Збройних Сил та Міністерства внутрішніх справ України, які потребують покращення житлових умов за допомоги фінансового лізингу за ставкою 5% річних.
Андрій Камуз зазначив, що суть проекту полягає в тому, що у порівнянні з діючими державними програмами забезпечення житлом військовослужбовців, програма Установи надає можливість військовослужбовцям та правоохоронцям отримати житло для проживання (разом із опоряджувальними роботами та необхідним устаткуванням) із сплатою його вартості протягом 20 років. Передбачається, що Міністерство оборони і Міністерство внутрішніх справ України будуть надавати локацію та інформацію про перелік військовослужбовців (правоохоронців), бажаючих отримати житло на умовах Програми. Відбір Установою проектів з поставки житла для реалізації програми відбуватиметься на конкурсних засадах, у тому числі через систему “Прозорро” для забезпечення прозорості та здійснення повного контролю за ходом конкурсів, визначення найкращих умов та визначення мінімальної вартості 1 квадратного метра житла.
Також Голова правління ДІУ додав: “Ця програма не передбачає першого внеску, а якщо військовослужбовця буде передислоковано, вже сплачена ним вартість житла буде враховуватися у метрах квадратних та перенесена до вартості “нового” лізингового житла. Це дозволить громадянину не втратити гроші при їх девальвації. Також існує можливість для громадянина “вийти із лізингу”, достроково сплативши вартість лізингового житла або отримати вже сплачені ним грошові кошти за житло за виключенням витрат, пов’язаних із відновленням його споживчих якостей. У перший рік дії цієї програми можна буде забезпечити 8000 учасників і їхні сім’ї”.
Загалом, реалізація Програми дозволить забезпечити житлом близько 30 тис. сімей військовослужбовців (правоохоронців) збройних сил та Міністерства внутрішніх справ України загальною площею понад 963 тис. кв. метрів.
Від Міністерства оборони з підтримкою проекту виступив заступник міністра оборони Олег Шевчук: “Ця проблема актуальна не тільки для військовослужбовців Міноборони, а для всіх структур сил безпеки й оборони. Ми неодноразово вказували на те, що потрібно міняти саму суть механізму. Запропонована програма добровільна. Ми вважаємо, що вона буде суперпопулярною. Вона дасть можливість купувати житло нинішнім працівникам, які прийшли на службу з розумінням того, що якщо вони зараз входять у цю програму, то через 20 років служби вони мають у власності квартиру”.
Від Міністерства внутрішніх справ проект підтримав Державний секретар Олексій Тахтай.
Члени Комітету Верховної Ради України, керівництво Міноборони та МВС України обговорили та підтримали представлену ДІУ програму, надали свої пропозиції для врахування ДІУ в ході її практичної реалізації та прийняли рішення щодо направлення звернення до Кабінету Міністрів України про її підтримку та прийняття необхідних рішень для її реалізації.
Фото: Верховна Рада України