Blog

Експерти: Житло може подешевшати на 10%

16:31 06 Лютого in Діяльність установи

Продовж року ціни на житлову нерухомість не зростатимуть, і можуть знизитися на 5-10%.

Таку думку висловив голова Ріелторської палати України Віктор Несін в ефірі програми “Економічне коло” в ефірі передачі “Економічне коло” Київської державної регіональної телерадіокомпанії – Центральний канал, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

“Ринок нерухомості зараз досить інертний. Пропозиція перевищує попит. Якщо людина візьме кредит у 20% річних вона не зможе його виплатити. Тенденцій для підвищення цін я не бачу і думаю, що протягом року ми побачимо спад на 5-10%”, – зазначив Несін.

У свою чергу голова правління ДІУ Валентин Рибачук підкреслив, що установа вже протягом лютого має намір знизити рефінансування за іпотечними кредитами з 18% до 15,3-15,5%.

“За зниженою ціною у першому кварталі 2013 р. планується ввести в експлуатацію сім житлових будинків. Ставка рефінансування буде приблизно 15,3-15,5%. Точніше ми розрахуємо, коли пройде монетизація. Загальна ж ставка кредитування буде 18,5%”, – зауважив голова. На думку Рибачука, витрати на іпотечний кредит не мають перевищувати 45% сумарного доходу родини.

У свою чергу президент міжнародної федерації нерухомості Олександр Бондаренко зауважив, що ставки по іпотечному кредитуванню, які пропонують нині комерційні банки є “непідйомними”.

“Ставки нижче 22% не знайти. Такими кредитами можуть скористатися в двох випадках: коли є гроші на квартиру але немає на ремонт чи меблі і береться невелика сума, та друге – коли чиновник через таку кредитну схему приховує свої реальні статки”, – підкреслив експерт.

На думку Несіна, 15% ставка по іпотеці також є великою. “Зараз майже ніхто не бере іпотечні кредити. І навіть кількість тих кредитів, які видає ДІУ є вкрай малою для України”, – зауважив він.

utr.tv