Blog

Господарський суд Києва стягнув з банку “Надра” 228 млн. грн. на користь ДІУ

15:09 11 Вересня in Діяльність установи

Як повідомила Генеральна прокуратура України, Господарський суд м. Києва за позовом прокуратури столиці стягнув з банку “Надра” на користь Державної іпотечної установи (ДІУ) 228,14 млн. грн. відсотків за кредитним договором.

Згідно з інформацією в системі розкриття судових рішень, відповідне рішення суд виніс 1 серпня.

Протягом 2009 – 2014 років Державна іпотечна установа, відстоюючи свої законні права та інтереси проводила претензійно-позовну роботу щодо стягнення з ПАТ КБ «Надра» відсотків, встановлених кредитним договором. За цей період, з питань існуючого спору, представники Установи взяли участь у 105 судових засіданнях. За наслідками позовних заяв ДІУ господарськими судами України всіх інстанцій було винесено близько 40 судових рішень.

Але, тільки 17 грудня 2013 року Пленумом Вищого господарського суду України прийнято постанову, яка дозволила вперше у вітчизняній судовій практиці розраховувати на стягнення відсотків за користування чужими грошовими коштами, розмір яких встановлений НБУ. Завдяки діям прокуратури м. Києва, яка, спираючись на відповідну Постанову ВГСУ, звернулася з позовом до столичного Господарського суду, було ухвалено рішення, що зобов’язало відповідача – ПАТ КБ «Надра» сплатити Державній іпотечній установі відсотки за користування кредитними коштами.

Справедливі рішення судової гілки влади дають чіткий сигнал інвесторам про те, що їх інвестиції охороняються державою та надійно захищені законодавством від посягань.