Blog

Інформація для позичальників

13:08 29 Січня in Діяльність установи

ПАТ “Банк Перший” буде обслуговувати позичальників за іпотечними кредитами ПАТ “Комерційний банк “Даніель”, рефінансованими ДІУ.

Державна іпотечна установа (далі – ДІУ) повідомляє, що у зв’язку із рішенням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №1 від 16.01.2014 р. «Про введення Фондом до ПАТ «Комерційний Банк «Даніель» тимчасової адміністрації», цей Банк перестав відповідати Вимогам до первинних кредиторів – банків Стандартів ДІУ, що стало підставою для прийняття ДІУ рішення про розірвання договору про обслуговування іпотечних кредитів. Про це було повідомлено Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та уповноважену особу Фонду на здійснення тимчасової адміністрації в цьому банку.
У зв’язку із вищезазначеним, починаючи з 24.02.2014 року банком «Даніель» має бути припинено здійснення обслуговування позичальників за іпотечними кредитами (приймання платежів, надання інформації по кредитам, отримання заяв від позичальників, тощо), що були рефінансовані ДІУ.
Відповідно до рішення ДІУ подальше обслуговування позичальників ДІУ за іпотечними кредитами буде здійснювати ПАТ «Банк Перший».

Кожному позичальнику, іпотечний кредит якого передано на обслуговування до нового обслуговуючого банку, Державною іпотечною установою буде направлений лист-повідомлення за адресою місцезнаходження предмету іпотеки (рекомендоване з повідомленням) про зміну обслуговуючого банку та про зміну реквізитів для сплати платежів у погашення кредиту, відсотків за користування ним, пені, штрафів (згідно договору про іпотечний кредит).

За словами Голови правління ДІУ Валентина Рибачука, – переведення позичальників до іншого обслуговуючого банку, це суто технічне питання, яке не вплине на умови кредитування фізичних осіб.
«Зміни стосуються тільки рахунку, на який позичальники будуть здійснювати щомісячні платежі», – зауважив Голова правління ДІУ.

«Державна іпотечна установа просить усіх позичальників, іпотечні кредити яких переводяться з обслуговування банком «Даніель» до нового обслуговуючого банку дотримуватися усіх рекомендацій, зазначених у листах Установи», – підкреслив Валентин Рибачук.