Blog

Інвестпроект ДІУ по забезпеченню житлом громадян пройшов державну експертизу

11:33 18 Вересня in Діяльність установи

Завершено державну експертизу інвестиційного проекту «Забезпечення житлом громадян України на умовах іпотечного кредитування або фінансового лізингу», який розробленоДержавною іпотечною установою на виконання доручення  Першого Віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку та торгівлі Степана Кубіва.

Даний проект отримав позитивну оцінку економічної ефективності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та відповідно проведеної Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України державної експертизи, відповідає встановленим вимогам законодавства для отримання державної підтримки у вигляді надання державних гарантій за зовнішніми запозиченнями Державної іпотечної установи.

Метою Інвестиційного проекту є залучення Державною іпотечною установою зовнішніх запозичень для фінансування придбання та будівництва понад 30,6 тис. квартир з подальшою передачею їх у фінансовий лізинг.

При реалізації Установою програми забезпечення громадян житлом  на умовах фінансового лізингу передбачається, що пріоритетом стане забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил України та правоохоронців, які брали участь у антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення, а також вчителів, лікарів, поліцейських та інших категорій громадян, які отримують заробітну плату за рахунок бюджетних коштів, вимушених переселенців, які втратили житло внаслідок військових дій на Сході України або внаслідок здійснення анексії Криму та міста Севастополь.

З метою визначення кредитора (кредиторів) Інвестиційного проекту, Установа у жовтні поточного року планує провести конкурс по залученню зовнішніх інвестицій.