Blog

Керівництво ДІУ зустрілося з делегацією Китайської Народної Республіки

16:43 26 Жовтня in Інвесторам

25 жовтня в ДІУ відбулася робоча зустріч з делегацією Китайської Народної Республіки у рамках укладеного українсько-китайського Меморандуму щодо співпраці в сфері ринків іпотечного кредитування, лізингу та будівництва доступного житла. Китайська делегація прибула у складі Голови Китайської частини Комісії із співробітництва між урядами України та КНР – Сунь Бай, президента китайської національної корпорації генеральних підрядів (ССЕС) – Ян Цзін, інших фахівців корпорації.

Керівники державної корпорації ССЕС повідомили про отримання підтримки Уряду Китаю щодо участі ССЕС та китайських банків у конкурсному відборі Кредиторів інвестиційного проекту «Забезпечення житлом громадян України на умовах іпотечного кредитування та фінансового лізингу», що розпочатий 12 жовтня 2017 року. Повідомлялося, що пакет необхідних документів та пропозиції китайської сторони будуть передані Державній іпотечній установі в строки, передбачені умовами проведення такого конкурсного відбору.

Також зазначалося, що участь китайської сторони та реалізація цього інвестиційного проекту стала можливою внаслідок кропіткої підготовчої роботи між ССЕС і ДІУ та в рамках досягнутих домовленостей щодо співпраці між Урядами України та Китайської Народної Республіки за участі Першого Віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку та торгівлі Степана Кубіва.

Під час зустрічі китайські партнери повідомили, що враховуючи набутий досвід співпраці з українськими підприємствами підтримують проведення саме конкурсного відбору інвесторів (кредиторів) інвестиційного Проекту ДІУ та запропонували також сприяння у вивченні досвіду КНР у реалізації програм забезпечення житлом громадян та обмін інформацією щодо використання новітніх, сучасних енергоефективних технологій здійснення будівництва житлових об’єктів в найкоротші терміни, які відповідають світовим вимогам.
Голова правління ДІУ Андрій Камуз зазначив, що успішна реалізація інвестиційного проекту Установи по забезпеченню житлом громадян має підтвердити та надати сигнал для зовнішніх інвесторів у тому, що Україна є надійним партнером для втілення в життя найбільш прогресивних, інноваційних та амбітних міжгалузевих проектів.

«Після закінчення відкритого конкурсу по здійсненню запозичень та початку реалізації проекту по забезпеченню громадян України житлом на умовах фінансового лізингу ми дамо чіткий сигнал для міжнародних інституційних інвесторів та кредиторів, які знаходяться на етапі прийняття рішення про співпрацю з державою Україна в цілому та українськими компаніями, зокрема. Впевнені, що наш інвестиційний проект стане еталоном для майбутніх планів, які Україна буде реалізовувати у співпраці з іноземними партнерами», – зазначив Голова правління ДІУ.

У свою чергу Голова китайської делегації Сунь Бай дав високу оцінку інвестиційному проекту Державної іпотечної установи з усіма розрахунками, який фахівці корпорації ССЕС досконало вивчили. Також, пан Сунь Бай проінформував керівництво ДІУ про те, що інші китайські компанії виявили наміри брати участь у відкритому конкурсі по визначенню кредитора проекту ДІУ по забезпеченню громадян України житлом на умовах іпотечного кредитування та фінансового лізингу.