Blog

Мінрегіон: Планується реалізація програми оренди житла з правом викупу

10:12 14 Травня in Діяльність установи

У рамках реалізації Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки продовжується реалізація державних житлових програм, які діяли в минулі роки, а також планується запровадити дві нові житлові програми. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник на прес-конференції в прес-центрі Уряду.

Міністр уточнив, що сьогодні активно реалізуються житлова програма «Доступне житло» (30/70), програма здешевлення пільгових іпотечних кредитів, програма будівництва житла на селі «Власний дім» та програма забезпечення житлом інвалідів війни.

Геннадій Темник наголосив, що 23 тисячі громадян на сьогоднішній день уже беруть участь у державних житлових програмах. Усього для реалізації програм відібрано 392 житлових будинки на 16 тисяч квартир. З них введено в експлуатацію 133 житлових будинки або 3 тисячі квартир.
«На черзі – ще дві програми – оренда житла з викупом та створення фонду житла соціального призначення, що матиме суттєвий соціальний ефект», – сказав Міністр.

Геннадій Темник поінформував, що Мінрегіон спільно з Мінфіном і ДІУ вже розробили механізм реалізації програми, яка передбачає оренду житла з правом викупу під 3% річних. Відповідний проект постанови на розгляд Уряду буде винесено Мінфіном.

«На сьогоднішній день побудовано 3 тисячі квартир, які можуть реалізовуватися громадянам в рамках цієї програми, яка поки що є проектом. До кінця поточного року, за прогнозами забудовників, буде здано в експлуатацію ще близько 15 тисяч квартир», – зазначив Геннадій Темник.

Очільник Мінрегіону також поінформував, що планується розгорнути у регіонах будівництво мікрорайонів доступного житла на перспективних земельних ділянках, тобто на тих, які забезпечені необхідною інженерно-транспортною і соціальною інфраструктурою.

«Підготовлено 43 земельні ділянки, на яких планується побудувати 194 житлових будинки на 22 тисячі квартир. На сьогодні розпочато або розпочнеться будівництво найближчим часом на 9 пілотних майданчиках у містах Дніпропетровськ, Донецьк, Київ, Львів, Одеса, Харків, Севастополь, Миколаїв та містах Київської області», – додав Міністр.

Джерела:
Урядовий портал
sud.ua
ukrinform.ua
liga.net
for-ua.com
delo.ua