Blog

МВС звернулося до державних банків із пропозицією приєднатися до програми житла у пільговий фінансовий лізинг

11:34 04 Березня in Діяльність установи

Сьогодні, 3 березня, у МВС відбулася зустріч із представниками державних банків – Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Укрексимбанк, а також Національного банку України, Міністерства фінансів та Державної іпотечної установи щодо розширення програми забезпечення житлом поліцейських та рятувальників на умовах пільгового фінансового лізингу.

«Ми запустили цю програму минулого року. Лише за цей час 1200 родин поліцейських та рятувальників вже отримали власне житло, 1400 оформили усі необхідні документи і чекають на купівлю. На момент запуску цієї мотиваційної програми МВС у кілька разів зменшився відтік молодих кадрів із поліції та ДСНС. Наша мета на 2020 рік – забезпечити житлом мінімум 2500-3000 родин правоохоронців. Це не лише соціальний проект, а реально працююча програма фінансування економіки, адже більшість квартир були закуплені на первинному ринку», – зазначив Арсен Аваков, додавши, що важливою складовою програми є те, що кошти на погашення відсотків за лізингом закладені, як у бюджеті Нацполіції, так і у бюджеті ДСНС.

Він додав, що мета МВС – це розширення проєкту житла на умовах пільгового фінансового лізингу на державних службовців та військових.

Міністр фінансів України Оксана Маркарова зазначила, що у бюджеті було багато житлових програм із компенсацією винайму житла або купівлею.

«На ці програми загально виділялися великі кошти державного бюджету, але поодинці кожна така квазі-програма та організація мала мізерне фінансування. Саме за прикладом Національної поліції та Державної служби із надзвичайних ситуацій, які показали, що ця програма працює, ми прийняли рішення розширити її і на інші служби, зокрема зараз ми працюємо із Новою митною службою та податковою. Завдання для наступного бюджету – максимально сконцентрувати та сфокусувати ці програми», – зазначила Оксана Маркарова.

Представники банківського сектору повідомили, що програма іпотечного кредитування – важливий та цікавий для них проєкт, тому вони готові обговорювати деталі із Міністерством фінансів, державним регулятором – Національним банком та Державною іпотечною установою.

Нагадуємо умови участі у програмі житла у пільговий фінансовий лізинг: Вислуга не менше 2-х років, окрім учасників бойових дій. Не менше 5-ти років до виходу на пенсію. Не потрібно перебувати на квартирному обліку. Строк лізингу не більше 20-ти років. Є опція дострокового погашення.

Департамент комунікації МВС України