Blog

НБУ прийматиме гарантовані державою облігації в якості застави для надання кредитів рефінансування

13:05 28 Квітня in Діяльність установи

Національний банк України розширив перелік прийнятної застави для залучення банками кредитів рефінансування. Зміни затверджені постановами Правління Національного банку №53 від 23 квітня 2020 року “Про внесення зміни до Положення про процентну політику Національного банку України” та №54 від 23 квітня 2020 року “Про внесення змін до Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи”. Вони набувають чинності 27 квітня 2020 року.

Зокрема, до заставного пулу можуть бути включені корпоративні облігації, випущені під державні гарантії, та муніципальні облігації. Також ці ж папери можна буде використовувати для здійснення операцій репо з Національним банком. В обидвох випадках рішення щодо включення цих активів у заставний пул чи прийняття у якості предмета репо буде ухвалюватися окремим рішенням Правління Національного банку після проведення аналізу активів.

Як повідомляється на сайті регулятора, такі зміни спрямовані насамперед на підтримку достатньої ліквідності в банківській системі в умовах пандемії та карантинних обмежень, які негативно впливають на ділову активність і настрої бізнесу та громадян. Крім цього, разом із очікуваним запровадженням у травні довгострокового рефінансування на строк до 5 років вони сприятимуть підтримці реального сектора економіки.