Blog

НБУ прийматиме облігації ДІУ у забезпечення при наданні стабкредитів банкам

16:04 04 Листопада in Діяльність установи

Національний банк України (НБУ) прийматиме як забезпечення за стабілізаційними кредитами облігації підприємств, розміщення яких здійснено під державні гарантії.

Про це йдеться у Постанові правління Нацбанку №691 від 30 жовтня, опублікованій на сайті регулятора, яка набрала чинності з 1 листопада 2014 р.

Згідно з документом, у забезпечення стабілізаційних кредитів можуть надаватися облігації підприємств, розміщені під державні гарантії, термін обігу яких настає не раніше ніж через 10 днів після строку повернення кредиту, якщо ці облігації випущені або переведені в бездокументарну форму, вільно обертаються на фондовому ринку і їх розміщення і обіг обслуговуються депозитарною системою.

Коригуючий коефіцієнт для цього виду забезпечення становить 0,9.

Державна іпотечна установа є одним із найбільших емітентів гарантованих державою облігацій

.__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Державна іпотечна установа створена Постановою Уряду від 8 жовтня 2004 року. Основною метою діяльності ДІУ є рефінансування іпотечних кредиторів за рахунок власних та залучених коштів, у тому числі коштів, що надійшли від розміщення цінних паперів. За паперами ДІУ надається 100% державна гарантія.