Blog

Підписано меморандум про співпрацю між ДІУ та Міністерством оборони України

10:22 17 Липня in Діяльність установи

Міністр оборони України генерал армії Степан Полторак та Голова правління Державної іпотечної установи Андрій Камуз підписали Меморандум про співробітництво з питань забезпечення житлом військовослужбовців Збройних сил України.

У рамках підписаного Меморандуму сторони домовилися поєднувати зусилля Держави при проведенні спільних та скоординованих заходів щодо підтримки придбання та/або фінансування будівництва житла за допомоги фінансово-кредитних механізмів ДІУ.

Основним напрямом співпраці Сторін є створення нової прозорої, ефективної та сучасної системи забезпечення житлом військовослужбовців за допомоги програм Державної іпотечної установи з придбання та/або фінансування будівництва житла та передачі його на умовах фінансового лізингу або іпотечного кредитування.

Нагадаємо, що 17 травня поточного року відбулося засідання Комітету ВР України з питань національної безпеки і оборони щодо впровадження нової житлової програми, під час якого було презентовано новий механізм забезпечення житлом військовослужбовців та правоохоронців на умовах фінансового лізингу.

Члени Комітету Верховної Ради України – Народні депутати України, керівництво Міноборони обговорили та підтримали представлену ДІУ програму, надали свої пропозиції для врахування ДІУ в ході її практичної реалізації та прийняли рішення щодо направлення звернення до Кабінету Міністрів України про її підтримку та прийняття необхідних рішень для її реалізації.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” передбачено надання державних гарантій для забезпечення виконання боргових зобов’язань Державної іпотечної установи за зовнішніми запозиченнями для будівництва доступного житла та з метою розвитку ринку іпотеки. Для реалізації цієї законодавчої ініціативи, ДІУ розроблено, відповідно до законодавства, інвестиційний проект, який знаходиться на державній експертизі в Мінрегіоні та Мінекономрозвитку. Проектом передбачено придбання (будівництво) ДІУ близько 1,5 млн. кв. метрів житла (понад 30 тис. квартир) та забезпечення ними громадян за допомоги довгострокового іпотечного кредитування або фінансового лізингу (до 15 років) за пільговими відсотковими ставками.