Blog

Підписано меморандум про співпрацю між ДІУ та Міністерством внутрішніх справ

09:01 08 Червня in Діяльність установи

7 червня 2017 року між Державною іпотечною установою та Міністерством внутрішніх справ підписано Меморандум про співпрацю у сфері забезпечення житлом правоохоронців на умовах фінансового лізингу.

Від імені МВС України документ підписав Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, від імені ДІУ – Голова правління Андрій Камуз.

Метою підписаного Меморандуму є розв’язання нагальних проблем із забезпечення житлом поліцейських та військовослужбовців Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій в рамках іпотечних програм ДІУ з придбання (будівництва) житла та передачі його на умовах фінансового лізингу або іпотечного кредитування.

Меморандумом передбачено співпраця та консолідація зусиль сторін, спрямованих на впровадження існуючих та нових фінансових механізмів, що пропонує ДІУ для забезпечення житлом поліцейських та військовослужбовців МВС України, які потребують покращення житлових умов.

Відповідно до умов Меморандуму Державна іпотечна установа здійснить необхідні заходи із залучення фінансових коштів на внутрішньому та зовнішньому фінансових ринках, які будуть спрямовані на реалізацію програми для МВС України з придбання (будівництва) житла та передачі його поліцейським та військовослужбовцям, які потребують поліпшення житлових умов.

Повний текст Меморандуму:

Нагадаємо, що 17 травня поточного року відбулося засідання Комітету ВР України з питань національної безпеки і оборони щодо впровадження нової житлової програми, під час якого було презентовано новий механізм забезпечення житлом військовослужбовців та правоохоронців на умовах фінансового лізингу.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” передбачено надання державних гарантій для забезпечення виконання боргових зобов’язань Державної іпотечної установи за зовнішніми запозиченнями для будівництва доступного житла та з метою розвитку ринку іпотеки. Для реалізації цієї законодавчої ініціативи, ДІУ розроблено, відповідно до законодавства, інвестиційний проект, який знаходиться на державній експертизі в Мінрегіоні та Мінекономрозвитку. Проектом передбачено придбання (будівництво) ДІУ не менше 1,3 млн. кв. метрів житла та забезпечення ним громадян за допомоги довгострокового іпотечного кредитування або фінансового лізингу (до 15 років) за пільговою відсотковою ставкою 5% річних.