Поширення програми фінлізингу та відновлення масового іпотечного кредитування – вагомий стимул для зростання економіки
З початку поточного року за заявами поліцейських та рятувальників Державною іпотечною установою придбано 124 квартири та укладено 90 договорів фінансового лізингу.
За час реалізації Порядку забезпечення Державною іпотечною установою поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту житлом на умовах фінансового лізингу Установою було придбано 1235 квартир для даних категорій службовців, на передачу яких укладено 1174 договори фінансового лізингу.
На виконання завдань Президента та Уряду щодо відновлення іпотечного кредитування, Державна іпотечна установа пропонує механізм здешевлення кредитів, наданих для придбання житла та етапи реалізації цього надважливого соціального завдання.
За словами т.в.о. голови правління ДІУ Вячеслава Фролова, досвід Установи по забезпеченню житлом громадян, використовуючи різні фінансово-кредитні інструменти, дозволяє стверджувати, що ініціативи Президента та Уряду щодо впровадження іпотечного кредитування під 10-11% річних – цілком реально запровадити у найкоротші строки.
«На умовах іпотечного кредитування ДІУ забезпечила житлом понад 10 тис. українців. Крім того, за програмою фінансування завершення будівництва об’єктів житлового призначення, Установа профінансувала добудову 37 житлових будинків, загальною площею близько 700 тис. кв. метрів житла, завдяки чому, ще близько 11 тис. українських родин отримали власне житло. Отриманий досвід дозволяє нам стверджувати, що на початковому етапі ставка 10-11% річних для іпотечних кредитів дозволить відновити зростання іпотечного кредитування, а згодом стане передумовою для поступового здешевлення вартості іпотечних кредитів», – зазначив Вячеслав Фролов.
Він додав, що при державній підтримці фінансовий лізинг у поєднанні з масовою іпотекою дозволить суттєво збільшити обсяги будівництва, а це в свою чергу стимулюватиме зростання всіх суміжних сегментів економіки.
Довідково: Державна іпотечна установа створена Кабінетом Міністрів України у 2004 році з метою рефінансування іпотечних кредиторів (банків і небанківських фінансових установ, які провадять діяльність з надання забезпечених іпотекою кредитів) за рахунок власних та залучених коштів, у тому числі коштів, що надійшли від розміщення цінних паперів.