Blog

Повідомлення для ЗМІ

09:19 26 Грудня in Діяльність установи

Державна іпотечна установа звертає увагу представників ЗМІ та громадськості на те, що останнім часом у засобах масової інформації поширюються матеріали, які спрямовані на дискредитацію ДІУ та є спробою зашкодити діловій репутації стабільно працюючій державній установі.

Порушуючи принципи журналістської етики, деякі інтернет ресурси поширюють дезінформацію, яка не має нічого спільного з реальним механізмом роботи Державної іпотечної установи. Так звані «експерти», не розібравшись у правилах роботи Установи, її Стандартах та не знайшовши жодного факту порушення законодавства та прав позичальників, не вигадали нічого кращого, ніж заявляти відверту брехню. Розміщуючи подібну «джинсу» вони виглядають, м’яко кажучи, не зовсім компетентними.

Державна іпотечна установа у своїй роботі користується принципами відкритості та прозорості. Коментарі та відповіді на запити представників ЗМІ щодо діяльності Установи надаються оперативно, крім того, працює телефон 207-14-23, за яким журналісти завжди можуть отримати вичерпну офіційну інформацію стосовно статутної діяльності ДІУ. Це відомо практично всім фаховим журналістам, які багато років спеціалізуються на економічній та фінансовій темах.

Враховуючи зазначене, деякі тези, що стосуються роботи Установи та розповсюджуються некомпетентними інтернет ЗМІ, потребують роз’яснень, а саме:

  • щодо зміни ставок кредитування ДІУ для Позичальників.
    Відповідно до Стандартів Установи ставка кредитування за Програмою ДІУ дійсна на весь термін дії Договору про іпотечний кредит за умови належного виконання зобов’язань (погашення кредиту та відсотків за його користування) Позичальником. Тільки у разі недотримання Позичальником своїх зобов’язань (прострочення сплати чергового платежу за іпотечним кредитом та відсотками більш ніж 60 днів), права вимоги за іпотечними кредитами вважаються відступленими первинному кредитору (Банку). Жодного випадку підвищення ставки за діючим Договором з боку ДІУ не було і не могло бути, оскільки Установа не має повноважень для втручання у роботу Банку.
  • щодо виключення банків із системи рефінансування.
    Відповідно до Стандартів ДІУ, розірвання Договору про рефінансування та обслуговування іпотечних кредитів можливо при порушенні Банком умов Договору. На практиці це відбувається тільки у випадках неможливості виконання Банком своїх зобов’язань перед Позичальником та ДІУ у зв’язку з погіршенням свого фінансового стану або ліквідацією. У таких випадках, приймаються рішення про заміну обслуговуючого банку. Водночас, умови Договору про іпотечний кредит для Позичальника залишаються незмінними.
  • щодо використання коштів Державного бюджету.
    Державна іпотечна установа у своїй статутній діяльності використовує кошти, залучені на ринку цінних паперів шляхом розміщення гарантованих державою облігацій, регулярно вносить плату до бюджету за надання державної гарантії. Кошти Державного бюджету при проведенні рефінансування іпотечних кредиторів не використовуються.

Державна іпотечна установа сподівається, що журналісти та редактори засобів масової інформації у своїй роботі віддаватимуть перевагу тільки перевіреним джерелам. Прес-служба ДІУ завжди готова до співпраці.