Blog

Співпраця з КНР – запорука сталого розвитку економіки України

14:57 19 Червня in Інвесторам

15 червня у Державній іпотечній установі відбулася зустріч з китайськими партнерами, які задіяні у реалізації інвестиційного проекту ДІУ «Забезпечення житлом на умовах фінансового лізингу або іпотечного кредитування».

Зустріч відбулася в рамках укладеного Меморандуму про співпрацю в сфері ринків іпотечного кредитування, лізингу та будівництва доступного житла.

До складу делегації Китайської Народної Республіки увійшли:

• Сунь Бай – Голова китайської частини Комісії зі співпраці між урядами КНР і України;
• Ян Цзин – президент китайської національної корпорації генеральних підрядів CCEC (CMEC).
• Лі Гуан – перший заступник генерального директора CCEC (CMEC), інші фахівці компанії.

Китайська національна корпорація генеральних підрядів CCEC стала переможцем відкритого конкурсу по залученню зовнішніх інвестицій та зобов’язалась забезпечити фінансування проекту за умови надання державної гарантії. 

Тема робочої зустрічі – узгодження основних параметрів для організації фінансування  інвестиційного проекту та підготовчих кроків для початку його реалізації.

Учасники  розглянули етапи, які вже здійснені у даному напрямку  та узгодили деякі питання практичної реалізації проекту.  Сторони зійшлися на необхідності прискорення процесу підготовки пакету документів відповідно до діючого законодавства України та КНР.

Голова правління ДІУ Андрій Камуз звернув увагу на важливості скорішого узгодження попередніх умов та переходу до практичного втілення у життя механізму забезпечення житлом громадян на умовах фінансового лізингу.

«Початок реалізації спільного з КНР проекту «Забезпечення житлом на умовах фінансового лізингу» дасть добрий сигнал інвесторам, що наша країна є надійним партнером, з яким можна розвивати взаємовідносини,  в тому числі у сфері високоефективних будівельних технологій та будівництва сучасних інфраструктурних об’єктів.  Взаємовигідна співпраця з зовнішніми інвесторами стане запорукою сталого розвитку економіки України», – зазначив Голова правління.

Інвестиційний проект стане показовим для майбутніх ініціатив, які Україна буде реалізовувати у співпраці з іноземними партнерами.  Важливість його не тільки у допомозі громадянам у вирішенні житлових питань, що має соціальну складову, а й у розвитку двосторонніх відносин з найпотужнішою економікою світу, якою є Китайська Народна Республіка, – додав Андрій Камуз.

Зі свого боку Голова китайської частини Комісії зі співпраці між урядами КНР і України Сунь Бай зазначив, що враховуючи світову економічну ситуацію, необхідно розвивати спільні проекти на урядовому та корпоративному рівнях, а даний проект дозволить Україні та КНР вийти на новий рівень взаємовідносин та гарантуватиме довгу плідну співпрацю, що  стане потужним важелем для вирішення багатьох економічних викликів сьогодення.