Blog

У червні за програмою фінлізингу ДІУ придбано 204 квартири

13:49 07 Липня in Діяльність установи

Від початку функціонування програми ДІУ «Житло у фінансовий лізинг», за заявами поліцейських Національної поліції України та рятувальників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державною іпотечною установою забезпечено фінансування з передачі у фінансовий лізинг 1795 квартир у всіх регіонах України.

У червні поточного року Державна іпотечна установа задовольнила 204 заяви від поліцейських та рятувальників на придбання житла з подальшою передачею його на умовах фінансового лізингу.

Довідково
Державною іпотечною установою розроблено механізм забезпечення житлом громадян на умовах фінансового лізингу. Постановою від 14 листопада 2018 року № 1201 Уряд затвердив Порядок забезпечення Державною іпотечною установою поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту житлом на умовах фінансового лізингу.

Прийнятий Порядок спрямований на поліпшення житлового забезпечення та соціального захисту поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, що буде ефективним стимулом для сумлінного виконання ними службових обов’язків.
За умовами вищезазначеного Порядку, придбання квартир здійснюється ДІУ за рахунок вільних власних та залучених коштів.

Державна підтримка учасників програми «Житло у фінансовий лізинг» полягає у компенсації МВС України частини лізингових платежів, переданих ДІУ поліцейським та рятувальникам на умовах фінансового лізингу в залежності від стажу їх служби та складу сім’ї.
Розподіл щомісячного лізингового платежу виглядає наступним чином: за рахунок Держави компенсуються в повному обсязі (100%) витрати по сплаті лізингової ставки (обслуговування договору фінансового лізингу) та частина вартості квартири (до 40 %). Наприклад, маючи вислугу: від 5 до 10 років – щомісячний платіж зменшується на 10%; від 10 до 15 років – на 20%; від 15 років – на 30%. Окрім цього, за наявності дітей платіж зменшується ще на 5% за кожну дитину.
Умови участі у програмі:
– Вислуга не менше 2-х років, окрім учасників бойових дій.
– Не менше 5-ти років до виходу на пенсію.
– Не потрібно перебувати на квартирному обліку.
– Не потрібно сплачувати обов’язковий перший (первинний) внесок.
– Строк лізингу не більше 20-ти років.
– Є опція дострокового погашення.
– Найбільш сприятливі умови, якщо у подружжя обидва члени сім’ї є службовцями системи МВС України – їм компенсація сумується.