Blog

У ДІУ відбулася зустріч з китайськими партнерами щодо реалізації інвестиційного проекту

16:30 25 Квітня in Інвесторам

24 квітня керівництво Державної іпотечної установи зустрілося з делегацією Китайської Народної Республіки у рамках укладеного українсько-китайського Меморандуму щодо співпраці в сфері ринків іпотечного кредитування, лізингу та будівництва доступного житла. До складу Китайської делегації увійшли: Голова Китайської частини Комісії із співробітництва між Урядами України та КНР – Сунь Бай, Президент Китайської національної корпорації генеральних підрядів (ССЕС) – Ян Цзін, віце-президент ССЕС – Се Юн, інші керівники ССЕС.

Під час зустрічі сторони обговорили низку питань, пов’язаних із залученням китайських підприємств для реалізації фінансування інвестиційного проекту Державної іпотечної установи по забезпеченню доступним житлом громадян України на умовах фінансового лізингу або іпотечного кредитування.

Голова правління ДІУ Андрій Камуз зазначив, що реалізація спільних україно-китайських проектів дозволить державам війти на новий рівень відносин.

«Успішна реалізація спільних соціально-економічних проектів, які планується здійснити між нашими країнами, неодмінно спрацює не тільки на розвиток економік обох країн – партнерів, а й дозволить вийти на новий рівень двосторонніх відносин», – зазначив Голова правління ДІУ.

Він додав, що ринки іпотечного кредитування, фінансового лізингу та фінансування житлового будівництва в Україні мають великий потенціал.

«Реалізація подібних проектів на взаємовигідних умовах дозволить стимулювати подальший розвиток багатьох галузей української та китайської економік. Наша держава вкрай зацікавлена у співпраці з китайськими партнерами, особливо у реалізації таких важливих напрямків, як забезпечення громадян житлом», – додав Андрій Камуз.

У свою чергу очільник китайської делегації пан Сунь Бай повідомив, що Президент КНР Сі Дзінь Пін та Уряд Китаю приділяє велику увагу реалізації в Україні проектів саме соціального спрямування, які матимуть політичні наслідки по зближенню та поглибленню зав’язків між народами України та Китайської Народної Республіки. Показовим та пріоритетним в китайсько-українському співробітництві має стати реалізація Проекту по забезпеченню доступним житлом громадян України, підготовленим Державною іпотечною установою. Сунь Бай повідомив, що отримав офіційне Урядове доручення від керівництва КНР стосовно початку реалізації Проекту вже у травні поточного року та ознайомив керівництво Державної іпотечної установи з результатами реалізації подібних соціальних проектів по забезпеченню житлом, які успішно були реалізовані за участю ССЕС як в самому Китаї, так і в інших країнах світу за допомоги китайських інвестицій (кредитів).

На завершення зустрічі сторони домовились інформувати одна одну про хід завершення державної експертизи Проекту та заходи, стосовно підготовки візиту до КНР керівництва України з економічних питань і майбутньої зустрічі Президентів обох країн.


Довідка: Інвестиційний Проект передбачає отримання фінансування для будівництва та передачі на умовах фінансового лізингу або іпотечного кредитування близько 27,5 тис. квартир (одно-, двох- та трьох- кімнатних) загальною площею понад 1,3 млн. кв. метрів під пільгові відсотки на строк до 15 років.