Blog

У травні ДІУ забезпечила житлом 153 родини поліцейських і рятувальників

13:31 03 Червня in Діяльність установи

За один рік, від початку функціонування програми ДІУ «Житло у фінансовий лізинг», за заявами поліцейських Національної поліції України та рятувальників Державної служби України з надзвичайних ситуацій,  Державною іпотечною установою забезпечено фінансування з передачі у фінансовий лізинг 1 590 квартир у всіх регіонах України.

На сьогодні, 57% квартир на умовах фінансового лізингу отримали працівники Національної поліції та 43% рятувальники ДСНС, серед яких понад 15% – учасники антитерористичної операції та ООС  на сході України.

Довідково

Придбання квартир здійснюється ДІУ за рахунок вільних власних та залучених коштів.

Державна підтримка учасників програми «Житло у фінансовий лізинг» полягає у компенсації МВС України частини лізингових платежів, переданих ДІУ поліцейським та рятувальникам на умовах фінансового лізингу в залежності від стажу їх служби та складу сім’ї.

Розподіл щомісячного лізингового платежу виглядає наступним чином: за рахунок Держави компенсуються в повному обсязі (100%) витрати по сплаті лізингової ставки (обслуговування договору фінансового лізингу) та частина вартості квартири (до 40 %).  Наприклад, маючи вислугу: від 5 до 10 років – щомісячний платіж зменшується на 10%; від 10 до 15 років – на 20%; від 15 років – на 30%. Окрім цього, за наявності дітей платіж зменшується ще на 5% за кожну дитину.

Умови участі у програмі:

– Вислуга не менше 2-х років, окрім учасників бойових дій.

– Не менше 5-ти років до виходу на пенсію.

– Не потрібно перебувати на квартирному обліку.

– Не потрібно сплачувати обов’язковий перший (первинний) внесок.

– Строк лізингу не більше 20-ти років.

– Є опція дострокового погашення.

– Найбільш сприятливі умови будуть у подружжя, в якому обидва члени сім’ї є службовцями системи МВС України – їм компенсація подвоїться.