Blog

Укргазбанк докапіталізовано на 633 млн. гривень

11:38 30 Липня in Діяльність установи

Міністерство фінансів України провело додаткову капіталізацію АБ «Укргазбанк» на суму 633 млн гривень. Докапіталізація відбулася шляхом придбання в повному обсязі акцій додаткової емісії Укргазбанку в обмін на облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), повідомляє прес-служба фінустанови.

Дана процедура пройшла у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України № 384 від 15 червня 2015 року. Сума докапіталізації визначена як різниця вартості між зобов’язаннями та активами неплатоспроможного ПАТ «АКБ «Київ», які перейшли до Укргазбанку25 червня 2015 року.

«Процедура приєднання активів і зобов’язань банку Київ до стабільного та надійного Укргазбанку стала першою і унікальною в історії України і забезпечила повний доступ його вкладників до своїх заощаджень. Але оскільки зобов’язання банку Київ на момент приєднання його до Укргазбанку істотно перевищували його активи, Кабінет міністрів ухвалив рішення провести докапіталізацію Укргазбанку. Це свідчить про намір держави якнайскоріше стабілізувати роботу банківської системи України і відновити довіру населення до неї », – йдеться в повідомленні.

Укргазбанк входить до групи найбільших банків за розміром активів. У 2009 році банк був докапіталізований за участю держави, і в даний час Мінфін володіє понад 94% акцій банку.

За матеріалами Minfin.com.ua