Blog

Валентин Рибачук: українці мають відчути підтримку держави

13:44 14 Січня in Діяльність установи

Державна іпотечна установа виконала свої зобов’язання щодо погашення гарантованих державою облігацій серій “К” – “U” на суму близько 800 млн. грн., – про це повідомила начальник Управління зв’язків з громадськістю ДІУ Ганна Волобуєва.

Погашення зазначених серій облігацій відбувалося з одночасною виплатою відсоткового доходу за двадцятим купонним періодом по них і перераховано кошти до держбюджету, як плату за державну гарантію.

Облігації даних серій достроково розміщено ДІУ у 2008 році. Єдина номінальна дохідність яких склала 9,4% річних.

Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку скасувала реєстрацію випуску облігацій підприємств іменних, відсоткових, з додатковим забезпеченням серій «K», «L», «M», «N», «O», «P», «Q», «S», «T», «U» ДІУ та анульовано свідоцтва про їх реєстрацію у зв’язку з погашенням.

Як зазначив голова правління Державної іпотечної установи Валентин Рибачук, ставка рефінансування ДІУ залежить від вартості залучених коштів на ринку цінних паперів. На сьогодні вона складає – 18% річних.

«При сприятливих умовах в цьому році ставка рефінансування ДІУ має знизитися. Ми зробимо все можливе, щоб українці відчули підтримку Держави та якомога більше громадян змогли скористатися державними механізмами для придбання власного житла», – зазначив голова правління ДІУ.