Blog

Валентин Рибачук увійшов до Координаційної ради з будівництва доступного житла

15:44 22 Січня in Кадрові питання

На своєму засіданні у понеділок, 21 січня, Кабінет Міністрів України вирішив створити Координаційну раду з питань виконання програм будівництва доступного житла в регіонах. Очолив консультативно-дорадчий орган Уряду Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, який ініціював її створення.
«Завдання з пришвидшення реалізації програми «Доступне житло», збільшення об’ємів соціального будівництва, які поставив перед нами Президент України Віктор Федорович Янукович, потребують чіткої координації та постійної співпраці різних органів державної влади, – сказав Олександр Вілкул. – Ми повинні створити принципово нові можливості для наших громадян отримати якісне житло за прозорими, зрозумілими та простими механізмами».

Основне завдання Координаційної ради – узгодження діяльності органів виконавчої влади з питань реалізації програм будівництва доступного житла в регіонах. Також рада визначатиме шляхи, механізми та способи вирішення проблемних питань, що виникають під час реалізації програм. Крім того, орган готуватиме пропозиції щодо підвищення ефективності будівництва доступного житла, а також щодо удосконалення нормативно-правової бази у цьому напрямку.

«Мінрегіон докладе максимум зусиль для того, аби будівництво доступного житла за усіма програмами підняти на новий якісний рівень. Цього від нас вимагають Президент України Віктор Янукович, Уряд та мільйони наших співгромадян», – прокоментував подію Заступник голови Координаційної ради, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

За його словами, у 2012 році за даними, які надійшли до Мінрегіону України від обласних державних адміністрацій, Ради Міністрів АР Крим, державних адміністрацій міст Києва та Севастополя, разом по житлових програмах профінансоване придбання 4789 квартир. Було укладено 1222 договори на будівництво доступного житла на умовах оплати державою 30% його вартості, надано 296 пільгових кредитів у рамках програми молодіжного житлового кредитування та 813 пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам. Державною іпотечною установою профінансоване надання 1231 кредитів громадянам. У рамках програми здешевлення іпотечних кредитів укладено 1233 договори та профінансовано стільки ж кредитів на загальну суму 285 млн. гривень. Визначено до участі у цій програмі 437 об’єктів житла для придбання 19822 квартир. Загалом по Україні 19 тис. громадян виявили бажання отримати здешевлені іпотечні кредити.
До складу Координаційної ради з питань виконання програм будівництва доступного житла в регіонах увійшли Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник (заступник голови), Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов, Міністр фінансів Юрій Колобов, Голова Держпідприємництва Михайло Бродський, Голова Укрєвроінфрапроекту Володимир Ковалевський, Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів, Голова Національного банку України Ігор Соркін, керівник Координаційного центру з упровадження економічних реформ при Президентові України Олександр Данілюк, Голова правління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Леонід Рисухін та Голова правління Державної іпотечної установи Валентин Рибачук.

За метеріалами:
minregion.gov.ua