Blog

Валентин Рибачук: Зараз на розгляді ДІУ понад 10 заявок від забудовників

14:40 18 Квітня in Діяльність установи

Державна іпотечна установа планує додатково профінансувати добудову більше 10 будинків у поточному році.

Про це повідомив Голова правління Державної іпотечної установи Валентин Рибачук на брифінгу в Кабінеті Міністрів України у середу.

“Зараз на розгляді ДІУ знаходиться більше десяти заявок від забудовників. Це дозволить профінансувати завершення будівництва понад 150 тис. кв. метрів житла”, – сказав Голова правління.
Він додав, що з 27 житлових будинків, добудову яких фінансувала Установа, 16 вже введені в експлуатацію, а інші будуть здані у цьому році.

Крім того, Валентин Рибачук зазначив, що з початку року Установа рефінансувала 137 кредитів фізичних осіб на суму 26,3 мільйона гривень. Тільки з початку квітня було рефінансовано 93 кредити на суму понад 18,5 мільйона гривень.

Загальна кількість рефінансованих кредитів Державної іпотечної установи з дня створення становить близько 8 тисяч на 1,5 мільярда гривень. Якщо аналізувати структуру щомісячних платежів за кредитами ДІУ, зазначив Валентин Рибачук, більше половини кредитів (51,7 відсотка) мають щомісячний платіж від 1 до 3 тисяч гривень, 19,3 відсотка займають платежі менше 1 тисячі гривень і лише 29 відсотків позичальників платять щомісяця від 3 до 8 тисяч гривень.

«Структура платежів наглядно демонструє, що кредитами за Програмою ДІУ можуть користатися не тільки забезпечені громадяни, а люди із середнім рівнем доходів», – зазначив Валентин Рибачук.
Голова правління також додав, що ДІУ отримує мінімальний прибуток від рефінансування кредитів, оскільки залучає кошти на фондовому ринку під 14,3% річних, а ставка рефінансування іпотечних кредитів ДІУ становить 15,3 відсотка.

«Головне для Установи те, що за кожним кредитом стоїть звичайна українська родина. Кожен рефінансований кредит, це вирішення житлового питання для ще однієї сім’ї. А за результатами роботи у 2012 році таких сімей було 1231», – підсумував Валентин Рибачук.

Управління зв’язків з громадськістю
Урядовий портал
1tv.com.ua
newsradio.com.ua
ukrinform.ua
rbc.ua