Blog

Відбулася зустріч з китайськими партнерами щодо реалізації інвестиційного проекту ДІУ

13:37 24 Травня in Інвесторам

16 травня за ініціативи Державної іпотечної установи у Міністерстві фінансів України відбулася робоча нарада з представниками китайських компаній, які задіяні у підготовці до реалізації інвестиційного проекту ДІУ «Забезпечення житлом на умовах іпотечного кредитування або фінансового лізингу».

Мета заходу – прискорення початку реалізації проекту та визначення основних умов співпраці при залученні зовнішнього фінансування.

З боку КНР у зустрічі взяли участь представники Китайської експортно-кредитної страхової компанії Sinosure: Ву Хан – Асистент Генерального директора Головного офісу, Ван Лугуанг – Директор департаменту довгострокового та середньострокового андерайтингу та Ван Хао – менеджер по роботі з клієнтами Головного офісу та Китайської національної корпорації генеральних підрядів CCEC(CMEC): Жан Жиланг – Асистент Президента компанії, Генеральний директор Департаменту інвестицій та фінансування, Сей Юнь – Асистент Президента компанії, Юан Ху – начальник відділу Департаменту інвестицій та фінансування, Ван Шуо – Заступник Генерального директора Департаменту 4.

Державну іпотечну установу представили: Юрій Гелетій – директор департаменту фінансової політики Міністерства фінансів України,Голова наглядової ради ДІУ, Андрій Камуз – Голова Правління ДІУ, Віталій Кучевський – Заступник Голови Правління та Роман Лонін – начальник відділу «Проектний офіс».

Учасники зустрічі обговорили заходи, необхідні для прискорення реалізації інвестиційного проекту ДІУ відповідно до діючого законодавства України та КНР.

Голова наглядової ради ДІУ Юрій Гелетій зазначив, що реалізація інвестиційного проекту «Забезпечення житлом на умовах іпотечного кредитування або фінансового лізингу» є одним із пріоритетних напрямів, який знаходиться у фокусі уваги Уряду України, оскільки цей механізм дозволить суттєво вплинути на впровадження нових програм забезпечення житлом громадян України та стимулюватиме економіку держави.

Голова правління ДІУ Андрій Камуз доповів про виконання доручення Першого віце-прем’єра Степана Кубіва  щодо підготовки нормативних актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік». Зокрема, на виконання ст.6 зазначеного Закону, Державною іпотечною установою у комунікації з профільними міністерствами, розроблено проект постанови Уряду «Про надання у 2018 р. державної гарантії за зобов’язаннями ДІУ»,  метою якої є отримання у 2018 році державної гарантії для фінансування будівництва (придбання) житла за державною інвестиційною програмою «Забезпечення житлом на умовах фінансового лізингу або іпотечного кредитування» і продовження реалізації заходів щодо залучення зовнішніх запозичень.

«Надання державної гарантії за запозиченнями ДІУ – це необхідна умова кредитора, яка повинна стати вагомим інструментом для управління ризиками при реалізації проекту», –  зазначив Голова правління ДІУ.

Заступник Голови правління ДІУ Віталій Кучевський звернув увагу на те, що Установою здійснюється комплекс заходів з узгодження попередніх умов кредитування даного проекту з китайським банком ICBC.

«Погодження та підписання попередніх умов кредитування стануть відправною точкою для фінального узгодження вартості, механізмів надання та використання кредитних коштів, а також будуть відображені у окремій кредитній угоді між ДІУ та банком ICBC з урахуванням результатів проведеного наприкінці 2017 року відкритого конкурсу на залучення іноземних інвестицій. Це дозволить засвідчити зацікавленість сторін у реалізації інвестиційного проекту та готовність діяти на взаємовигідних принципах інвестування. Оперативне узгодження попередніх умов кредитування дозволить перейти до реалізації наступного етапу підготовки до залучення коштів та запуску цього вкрай важливого соціального проекту», – сказав Віталій Кучевський.

«Ми знаходимся у постійній взаємодії з банком ICВC щодо узгодження   попередніх умов залучення коштів та розраховуємо на те, що вдасться завершити цей процес до кінця  травня», – додав заступник Голови правління ДІУ. 

Зі свого боку Асистент Генерального директора Головного офісу компанії Sinosure пан Ву Хан зазначив, що у стислі терміни необхідно підписати меморандум з банком ICBC щодо умов запозичення, який у свою чергу розпочне механізм погодження можливості фінансування Урядом КНР.

Ву Хан додав, що реалізація Інвестиційного проекту є важливою з точки зору укріплення відносин між урядами Китайської Народної Республіки та України загалом, та знаходиться у пріоритетних напрямках компанії Sinosure, зокрема.

На завершення заходу учасники наголосили на важливості реалізації даного проекту не тільки для поліпшення ситуації забезпечення житлом громадян, а й для залучення в Україну інвестицій з метою створення енергоефективних будівельних технологій, будівництва інфраструктурних об’єктів, що в свою чергу вплине на стимулювання економічного розвитку держави.Довідково:

На виконання доручення Першого Віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку та торгівлі Кубіва С.І. ДІУ було розроблено інвестиційний проект «Забезпечення житлом на умовах іпотечного кредитування або фінансового лізингу». Метою Інвестиційного проекту є залучення Державною іпотечною установою зовнішніх запозичень для фінансування придбання та будівництва понад 30,6 тис. квартир з подальшою передачею їх у фінансовий лізинг.

Проект отримав позитивний висновок за результатами проведення державної експертизи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та висновок щодо оцінки економічної ефективності  Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

з 3 по 6 грудня 2017 р. у місті Києві відбулося 3-є засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної республіки. Захід пройшов під головуванням Першого віце-прем’єр-міністру України – Міністру економічного розвитку і торгівлі України, Голови Української частини Комісії Степана Кубіва та Віце-прем’єра Державної Ради Китайської Народної Республіки, Голови Китайської частини Комісії Ма Кай. За результатами Комісії з боку представників КНР було оголошено про підтримку проекту забезпечення житлом на умовах фінансового лізингу або іпотечного кредитування.