Blog

Відбулася зустріч з представниками китайських компаній щодо залучення інвестицій для забезпечення житлом громадян Україні

15:08 13 Грудня in Інвесторам

З 27 листопада по 03 грудня 2016 року фахівці Державної іпотечної установи у складі української делегації взяли участь у низці робочих зустрічей з представниками китайських компаній в рамках візиту Федерації роботодавців України з питань, пов’язаних із залученням китайських кредиторів (інвесторів) для реалізації фінансування інвестиційного проекту Державної іпотечної установи по забезпеченню житлом на умовах іпотечного кредитування та фінансового лізингу.

Даний інвестиційний проект був розроблений ДІУ за урядовим дорученням по результатам переговорів, досягнутих під час останнього засідання українсько-китайської Підкомісії з торговельно-економічного співробітництва між Урядом України таУрядом Китайської Народної Республіки.

Під час візиту були проведені робочі наради з представниками китайської компанії ССЕС, з якою вже укладений українсько-китайський Меморандум щодо співпраці у сфері ринків іпотечного кредитування, лізингу та будівництва доступного житла. На цих заходах було обговорено стан реалізації меморандуму, надана інформація про умови його використання у проведенні конкурсу по відбору кредитора проекту та вимогам до учасників, основні вимоги ДІУ до цінових параметрів та умови залучення коштів для фінансування проекту.

У рамках візиту проведені зустрічі з китайськими компаніями Complant, CMEC (China Machinery Engineering Corporation), СССМЕ (China Chamber of Commerce for Import & Export of Machinery & Electronic Products),представниками Конфедерації Китайських підприємств, Асоціації директорів Китайських підприємств, Спілки Китайських та іноземних інвесторів (China overseas investment Union), було презентовано досвід Державної іпотечної установи на ринку іпотечного кредитування та фінансування будівництва житла, проведена загальна презентація мети інвестиційного проекту. Китайські компанії запрошені до участі у фінансуванні проекту України по забезпеченню житлом громадян на умовах іпотечного кредитування та фінансового лізингу.

Довідка: Розроблений ДІУ інвестиційний проект передбачає будівництво та передачу на умовах фінансового лізингу та іпотечного кредитування близько 20 тис. квартир (одно-, двох-, трьох- та чотирьох- кімнатних) площею понад 1,2 млн. кв. метрів під пільгові відсотки на строк до 15 років.