Blog

Вищий господарський суд України остаточно зобов’язав банк «Надра» сплатити 228 млн. грн. на користь ДІУ

10:35 12 Березня in Діяльність установи

Вищий господарський суд України підтвердив рішення Господарського суду м. Києва про стягнення з банку “Надра” на користь Державної іпотечної установи (ДІУ) 228,14 млн. грн. відсотків за кредитним договором.

Відповідне рішення суд виніс 12 березня 2015 року.

Нагадаємо, що протягом 2009 – 2015 років Державна іпотечна установа, відстоюючи свої законні права та інтереси, як державна компанія, проводила претензійно-позовну роботу щодо стягнення з ПАТ КБ «Надра» відсотків, встановлених кредитним договором.

1 серпня 2014 р. прокуратура м. Києва в інтересах ДІУ звернулася з позовом до столичного Господарського суду, яким було ухвалено рішення, що зобов’язало відповідача – ПАТ КБ «Надра» сплатити Державній іпотечній установі вищевказані відсотки. Відповідне рішення було оскаржене представниками Банку.

Після розгляду касаційної скарги з боку банку «Надра», Вищим господарським судом України поставлено крапку у багаторічному судовому процесі, залишивши рішення попередньої інстанції без змін, як таке, що повністю відповідає вимогам чинного законодавства.

Не зважаючи на потужний тиск, що відбувався протягом всього терміну претензійно-позовної роботи з боку відповідача, судова гілка влади демонструє, що у оновленій державі поняття «верховенство права» є основоположним при прийнятті рішень у спорах між господарюючими суб’єктами, дає чіткий сигнал інвесторам про те, що в нашій державі, нарешті, їх інтереси та інвестиції надійно захищені законодавством.