Blog

Интервью Валентина Рыбачука ТК “Киев”

15:02 01 Лютого in Діяльність установи

«Оренда житла з правом викупу» це нова державна програма, яка запрацює вже в квітні цього року. ЇЇ основні переваги – відсутність першого внеску за квартиру, 3 відсотки річних і доступність для кожного українця. Для реалізації цієї програми вже готові 14 тисяч квартир по всій Україні.

Угоду оренди укладатимуть на 15 років. Вартість квартири з урахуванням трьох відсотків річних розділять на всі місяці вказаного терміну. Зняти помешкання за попередніми підрахунками обійдеться не дорожче загальноринкової вартості оренди житла. Наприклад, двокімнатна квартира в Києві коштуватиме чотири тисячі гривень на місяць. Після сплати останнього платежу квартира переходить у власність орендаря.

Валентин Рибачук Голова правління Державної іпотечної установи: “Эта программа не будет предусматривать первого взноса , то есть пропорционально распределена сумма и люди пропорционально ее платят 15 лет. Не нужно платить первый взнос, за исключением того, что там будет лежать страховая сумма по коммунальным платежам”.
Ще один безсумнівний плюс програми – можливість викупити квартири у будь-який момент.

Анна Волобуєва начальник Управління зв’язків з громадськістю: ” Человек сможет досрочно погасить, выплатить всю эту сумму Государственному Ипотечному Учреждению без штрафных санкций , каких бы то ни было, скрытых комиссий и прочего. То есть это достаточно лояльные условия для заемщика”.
Взяти житло в оренду з правом викупу зможе кожен українець, та все ж перевагу надаватимуть працівниками бюджетної сфери. Головне, щоб щомісячний платіж не перевищував 50-ти відсотків сукупного доходу родини. Оформлювати папери будуть в органах місцевого самоврядування де людина стоїть на квартирній черзі. Держава має право розірвати угоду оренди лише у випадку несплати щомісячного платежу протягом 6 місяців.

Валентин Рибачук Голова правління Державної іпотечної установи : “Если вдруг человек потерял работу или может еще какие-то жизненные ситуации, и мы оставляем эти пол года человеку, чтобы он имел возможность где-то устроиться на работу и дальше продолжать выплачивать на свою квартиру”.
За попередніми прогнозами програма має стартувати 1 квітня цього року. Українці з нетерпінням очікують можливості орендувати житло з правом викупу.

Михайло працює в Києві : “Я не могу сейчас сам купить квартиру, поэтому я вместо того, чтобы платить просто за аренду и хорошо было бы, если бы отдавать уже сразу эти деньги за квартиру и потом ее получить в свою собственность “.

ГАННА,киянка : “Это хорошо конечно, если люди могут и жить в квартире, и как бы вроде бы и снимают , а на самом деле она со временем переходит в их собственность”.

Заселятися у квартири українці зможуть одразу після укладення згоди і отримання ордера на вселення.

Наталія Бєлогурова, Михайло Кльокта , телеканал Київ