Blog

Змінено Стандарти ДІУ щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно

16:43 07 Лютого in Діяльність установи

Державна іпотечна установа у зв’язку із набуттям чинності з 01 січня 2013 року змін чинного законодавства України щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень внесла зміни до Стандартів надання, рефінансування та обслуговування іпотечних кредитів.

«У відповідності внесеним змінам до Стандартів ДІУ, розгляд пропозицій первинних кредиторів-банків щодо рефінансування іпотечних кредитів, буде здійснюватися при наявності у ДІУ завірених копій правоустановчих документів на нерухоме майно та витягів з Державного реєстру речових прав», – прокоментувала внесені зміни начальник управління зв’язків з громадськістю ДІУ Ганна Волобуєва.
При укладанні ДІУ з первинними кредиторами-банками договорів відступлення прав вимоги на іпотечні кредити та засвідчення їх нотаріусом, за заявою ДІУ здійснюється реєстрація відступлення прав за іпотечним договором у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а саме реєстрація зміни Іпотекодержателя з первинного кредитора-банку на ДІУ. Окремо, у разі необхідності, ДІУ може в майбутньому провести також і зміну обтяжувача нерухомого майна у вигляді заборони на його відчуження з первинного кредитора-банку на ДІУ.

«Звертаємо увагу, що замість рекомендованого ДІУ переліку документів, який мав входити до кредитної справи, змінами Стандартів ДІУ встановлений мінімальний перелік документів, який має бути наданий банком для визначення ДІУ відповідності іпотечного кредиту Стандартам ДІУ», – зазначила керівник прес-служби ДІУ.

Ганна Волобуєва додала, що одночасно із внесеними змінами до Стандартів ДІУ були також внесені зміни і до рекомендованої форми іпотечного договору позичальника з банком.

З формою договору та Стандартами надання, рефінансування та обслуговування іпотечних кредитів із змінами можливо ознайомитись на офіційному веб-сайті ДІУ.