Blog

Зниження НБУ облікової ставки може зробити житло доступнішим – експерт

16:59 18 Вересня in Діяльність установи

Зниження облікової ставки до 6,5% буде сприяти прискоренню економічного зростання за рахунок розширення доступу бізнесу до дешевих кредитних ресурсів.

Таку думку висловив генеральний директор інвестиційно-банківської компанії “European Capital Management” Вадим Браїлівський.

На думку фінансиста, зниження процентних ставок за кредитами, стане можливим вже найближчим часом з двох основних причин: зниження облікової ставки 13 серпня 2013 до 6,5%, яка є історичним мінімумом для України, і успішне розміщення на ринку облігацій під держгарантії.

“Зниження НБУ облікової ставки вже початок виливатися у зниження процентних кредитних ставок для споживачів і підвищення доступності кредитних ресурсів для потреб підвищення рівня життя громадян. Попередній досвід подібних дій говорить про те, що після того, як НБУ зменшив розмір облікової ставки до 7% у червні 2013 року, вартість кредитних ресурсів знизилася на 2 п.п”, – зауважив фахівець.
Коментуючи розміщення ДІУ на ринку цінних паперів облігацій під держгарантії Кабміну, Браїлівський підкреслив, що облігації стають все більш привабливими.

“Ставки рефінансування знижуються, а тому знижуються і процентні ставки по іпотечних кредитах. Приміром, останнє розміщення облігацій ДІУ сталося під 14,3% річних, що дозволило опустити ставку по іпотечних кредитах з 18% до 15,3% річних”, – додав він.

Експерт нагадує, що за програмою ДІУ населенню було видано лише 390 іпотечних кредитів в 2013 році, але при зниженні кредитних ставок до рівня 11-12%, ДІУ зможе наростити кредитний портфель і виконати план 2013 року в 4000 кредитних заявок.

За прогнозами фінансиста, до кінця 2013 року зниження ставок по іпотеці до кінця 2013 року може досягти рівня 11% -13% річних.

Браїлівський зазначає, що велика вигода від зниження вартості іпотечних кредитів чекає учасників Державної цільової програми “Доступне житло”, яка передбачає пайову участь інвесторів і держави в оплаті вартості житла.

Нагадаємо, що Президент України Віктор Янукович доручив уряду скоротити розмір кредитних ставок у 2013 році до рівня 14%, а в 2014 році – до 11%.

Джерело: finance.ua